Brother MFC-J5340DW Inkjet A3 1200 x 4800 dpi Wi-Fi
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Brother MFC-J5340DW. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 1200 x 4800 dpi. Kopiering: Farvekopiering, Maksimal kopiopløsning: 600 x 600 dpi. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 600 x 600 dpi. Fax: Farvefax. Duplex-funktioner: Udskriv. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A3. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Sort, Hvid
Produktegenskaber
| Scanning | |
|---|---|
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Maksimal scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Scan drivere | SANE, TWAIN, WIA |
| Duplex scanning | Ja |
| Scan til | E-mail, FTP, Fil, Billede, Network folder, OCR |
| Maksimalt scanningsområde | 215,9 x 297 mm |
| Optisk scanningsopløsning (ADF) | 600 x 600 dpi |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Input farvedybde | 48 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde | 8 Bit |
| Kapacitet for input & output | |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 50 ark |
| Manuel arkføder | Ja |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 100 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 36 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,03 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,17 kWh/uge |
| Strømforbrug (klar) | 5,5 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,9 W |
| Printhastighed | |
| Udskrivning af vandmærke | Ja |
| Funktion til udskrivning af foldere | Ja |
| Funktion til udskrivning af plakater | Ja |
| Duplex udskrivning | Ja |
| N-i-1 udskrivningsfunktion | Ja |
| Maksimal opløsning | 1200 x 4800 dpi |
| ID printfunktion | Ja |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 28 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 28 ipm |
| N-op-udskrivning | 2, 4, 9 |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Mopria Print Service |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, APOP, SMTP-AUTH, SNMPv3, SSL/TLS, WPA-PSK, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4) | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA(Auto IP), WINS/NetBIOS name resolution, DNS Resolver, mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, Custom Raw Port/ Port9100, IPP, FTP Client ,FTP Server, SNMPv1/v2c/v3, TFTP server, POP3/IMAP4/SMTP Client, ICMP, Web Services (Print/Scan), CIFS Client, SNTP Client, LDAP, HTTP Server |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6) | NDP, RA, mDNS, LLMNR Responder, DNS Resolver, LPR/LPD, Custom Raw Port/ Port9100, IPP, FTP Client, FTP Server, SNMPv1/v2c/v3, TFTP server, Web Services (Print/ Scan), POP3/IMAP4, SMTP Client, CIFS Client, SNTP Client, LDAP, ICMPv6, HTTP Server |
| Kopiering | |
| Tid til første kopi (sort, normal) | 5 sek./side |
| Tid til første kopi (farve, normal) | 6 sek./side |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2, 4 |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Maksimal kopiopløsning | 600 x 600 dpi |
| Maksimalt antal kopier | 999 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
| ID-kort kopi funktion | Ja |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | Com-10, DL, Monarch |
| Fotopapir størrelser | 9x13,10x15,13x18,13x20 |
| Automatisk dokumentføder (ADF) medievægt | 64 - 120 g/m² |
| Duplex medievægt | 64 - 120 g/m² |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A3 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Medietyper til papirbakke | Kuverter, Fotopapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 220 g/m² |
| Design | |
| Skærm diagonal | 6,78 cm (2.67") |
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Berøring |
| Fax | |
| Automatisk reduktion | Ja |
| Modemhastighed | 14,4 Kbit/s |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 150 Sider |
| Fejlkorrektionstilstand (ECM) | Ja |
| Funktioner | |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Maksimal driftscyklus | 2500 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 4 |
| Oprindelsesland | Filippinerne |
| Tekniske detaljer | |
| Palletype | 800 x 1200 mm |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 2 stk |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 636 mm |
| Pakkedybde | 468 mm |
| Pakkehøjde | 419 mm |
| Pakkevægt | 19,2 kg |
| Logistik data | |
| Produkter pr. palle | 8 stk |
| Pallens bruttohøjde | 18,1 cm |
| Pallens bruttovægt | 172,4 kg |
| Lag pr. palle | 4 stk |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 8 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433100 |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2008, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016, Windows Server 2019 |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Lydeffektniveau (udskrivning) | 68,2 dB |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 51,5 dB |
| Andre funktioner | |
| Maksimalt scanningsområde (ADF) | 215,9 x 355,6 mm |
| Mindste scanningsområde (ADF) | 105 x 148 mm |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 468 mm |
| Dybde | 419 mm |
| Højde | 636 mm |
| Vægt | 17,2 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.