Brother HLL9310CDW Farve 2400 x 600 dpi A4 Wi-Fi
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Brother HLL9310CDW. Udskrivningsteknologi: Laser, Farve. Antal printpatroner: 4, Maksimal driftscyklus: 80000 sider pr. måned. Maksimal opløsning: 2400 x 600 dpi. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 31 sider pr. minut, Duplex udskrivning. Skærm: LCD. Netværk klar, Wi-Fi
Produktegenskaber
| Tekniske detaljer | |
|---|---|
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 2 stk |
| Palletype | 800 x 1200 mm |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 3 |
| USB-stik | USB Type-A |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 605 mm |
| Dybde | 575 mm |
| Højde | 645 mm |
| Vægt | 23 kg |
| Printhastighed | |
| Farve | Ja |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 2400 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand | Auto/manuel |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 14 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 14 sider pr. minut |
| Opvarmningstid | 29 sek./side |
| Tid til første side (sort, normal) | 15 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal) | 15 sek./side |
| Udskrivning af vandmærke | Ja |
| N-op-udskrivning | 2, 4, 9, 16, 25 |
| Funktion til udskrivning af foldere | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (udskrivning) | 580 W |
| Strømforbrug (klar) | 70 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 1,8 kWh/uge |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Netværk klar | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, 802.1x RADIUS, AES, EAP-FAST, EAP-TLS, EAP-TTLS, IPSec, LEAP, PEAP, SMTP-AUTH, SNMPv3, SSL/TLS, TKIP, WPA-PSK, WPS |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4) | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA(AutoIP), WINS/NetBIOS name resolution, DNS Resolver, mDNS, LLMNR responder, LPR/ LPD, Custom Raw Port/Port9100, IPP/IPPS, FTP Server, TELNET Server, HTTP/HTTPS server, TFTP client and server, SMTP Client, SNMPv1/v2c/v3, ICMP, Web Services (Print), CIFS client, SNTP client, LDAP |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6) | NDP, RA, DNS resolver, mDNS, LLMNR responder,LPR/LPD, Custom Raw Port/ Port9100, IPP/IPPS, FTP Server,TELNET Server, HTTP/HTTPS server, TFTP client and server, SMTP Client, SNMPv1/v2c/v3, ICMPv6, Web Services (Print), CIFS Client, SNTP Client, LDAP |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Brother iPrint & Scan, Google Cloud Print, Mopria Print Service |
| Papirhåndtering | |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper til papirbakke | Blonde papir, Kuverter, Blankt papir, Etiketter, Brevpapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Flerfunktionsmagasin medietyper | Blonde papir, Blankt papir, Brevpapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Direktør, Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | 10 |
| Brugerdefineret mediebredde | 76,2 - 215,9 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 127 - 355,6 mm |
| Medievægt på papirbakke | 60 - 105 g/m² |
| Paper tray media weight (imperial) | 7,26 - 12,7 kg (16 - 28 Pund) |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt (efter britisk standard) | 7,26 - 19,5 kg (16 - 43 Pund) |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 642 mm |
| Pakkedybde | 603 mm |
| Pakkehøjde | 578 mm |
| Pakkevægt | 27 kg |
| Emballage indhold | |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 6500 Sider |
| Andre funktioner | |
| Godkendelsesmetode | LDAP, ActiveDirectory, RADIUS |
| Understøttede onlinetjenester | Dropbox, Google Drive |
| Opbevaring af reservedele | 5 År |
| Dimensioner (BxDxH) (efter britisk standard) | 442 x 485,1 x 312,4 mm (17.4 x 19.1 x 12.3") |
| Design | |
| Markedspositionering | Forretning |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Farveskærm | Ja |
| Skærm diagonal | 6,86 cm (2.7") |
| Kontroltype | Berøring |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 800 MHz |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 49 dB |
| Lydtryksniveau (støvsvag tilstand) | 44 dB |
| Lydeffektniveau (udskrivning) | 65,5 dB |
| Lydeffektniveau (standby) | 60 dB |
| Funktioner | |
| Maksimal driftscyklus | 80000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 4 |
| Sidebeskrivelsessprog | BR-Script 3, PCL 6, PDF 1.7, XPS |
| Understøtter lineær (1D) stregkoder | Codabar, Code 128A, Code 128B, Code 128C, Code 39, Code 93, Facing Identification Mark, GS1 DataBar, ISBN, Interleaved 2 of 5, MSI, POSTNET, UPC-A, UPC-E |
| Oprindelsesland | Kina |
| Udskiftningspatroner | TN-910BK TN-910C TN-910M TN-910Y |
| Logistik data | |
| Pallens bruttohøjde | 18,6 cm |
| Pallens bruttovægt | 178,8 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 6 stk |
| Lag pr. palle | 3 stk |
| Produkter pr. palle | 6 stk |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Samlet inputkapacitet | 300 ark |
| Samlet outputkapacitet | 150 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet | 250 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 50 ark |
| Maksimal indgangskapacitet | 2380 ark |
| Maksimal kapacitetsydelse | 150 ark |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | Blue Angel, ENERGY STAR, Svanemærket |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.