Brother DCP-L5510DW Multifunktionsprinter Laser A4 1200 x 1200 dpi 48 sider pr. minut Wi-Fi
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Denne alt-i-én printer er designet til virksomheder samt at kunne levere print og scan af høj kvalitet, som du kan stole på. DCP-L5510DW sikrer dig også ekstra fleksibilitet med muligheden for at skræddersy indføringen af papiret, så det passer til din virksomheds printbehov. Printeren er udstyret med:En 8,9 cm farvetouchscreen50-arks automatisk dokumentføder (ADF)Kompatibilitet med Brother-løsninger samt tredjepartsløsninger, såsom Kofax, YSoft og mange flere19Muligheden for en MPS-kontrakt (Managed Print Service)
Produktegenskaber
| Kapacitet for input & output | |
|---|---|
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 50 ark |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 150 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Scanning | |
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Duplex scanning | Ingen |
| Scanningshastighed (farve) | 20 sider pr. minut |
| Scan til | E-mail, E-mail Server, Network folder, OCR, USB |
| Optisk scanningsopløsning (ADF) | 600 x 600 dpi |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Input farvedybde | 48 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde | 8 Bit |
| Printhastighed | |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 48 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Tid til første side (sort, normal) | 6,7 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Udskrivning | Monoprint |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 24 sider pr. minut |
| Sikker udskrivning | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 680 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,05 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (udskrivning) | 670 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,63 kWh/uge |
| Strømforbrug (klar) | 31 W |
| Strømforbrug (dvale) | 5,9 W |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA2-AES, 64-bit WEP, WPA2-PSK, 128-bit WEP, WPA3-SAE, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4) | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA(Auto IP), risoluzione dei nomi WINS/NetBIOS, Resolver DNS, mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, Custom Raw Port/ Port9100, Client SMTP, IPP/ IPPS, Client e Server FTP, Client CIFS , Server TELNET, SNMPv1/v2c/v3, server HTTP/HTTPS, client e server TFTP, ICMP, Servizi web (Stampa/ Scansione), Client SNTP, LDAP, Syslog |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6) | NDP, RA, Resolver DNS, mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, Custom Raw Port/Port9100, IPP/IPPS, Client SMTP, Client e Server FTP, Client CIFS, Server TELNET, server SNMPv1/v2c HTTP/HTTPS, client e server TFTP, ICMPv6, Client SNTP, LDAP, Servizi web (Stampa/Scansione), Syslog |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal |
| Kuverter størrelser | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Brugerdefineret mediebredde | 105 - 215,9 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 147,3 - 355,6 mm |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5 |
| JIS B-seriens størrelser (B0…B9) | B5 |
| Medietyper til papirbakke | Blonde papir, Kuverter, Etiketter, Brevpapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir, Tykt papir, Tykkere papir, Tyndt papir |
| Design | |
| Skærm diagonal | 8,89 cm (3.5") |
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Hvid |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Berøring |
| Funktioner | |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort |
| Maksimal driftscyklus | 5000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 1 |
| Oprindelsesland | Vietnam |
| Sidebeskrivelsessprog | BR-Script 3, PCL 6, PDF 1.7 |
| Præstation | |
| Processorserie | ARM |
| Processorkerner | 2 |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Kopiering | |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2, 4 |
| Kopiering | Monokopiering |
| Maksimal kopiopløsning | 1200 x 600 dpi |
| Duplekskopiering | Ingen |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| Tekniske detaljer | |
| Palletype | 1200 x 1000 mm |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 4 stk |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 549 mm |
| Pakkedybde | 497 mm |
| Pakkehøjde | 580 mm |
| Pakkevægt | 20 kg |
| Logistik data | |
| Produkter pr. palle | 12 stk |
| Pallens bruttohøjde | 19,1 cm |
| Pallens bruttovægt | 258,3 kg |
| Lag pr. palle | 3 stk |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 12 stk |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Fax | |
| Fax | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Opbevaring af reservedele | 5 År |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 497 mm |
| Dybde | 580 mm |
| Højde | 549 mm |
| Vægt | 16,7 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.