Brother MFC-J6977DW Multifunktionsprinter Inkjet A3 1200 x 4800 dpi Wi-Fi
Bygget til krævende miljøer
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Leverer ultrahurtige printhastigheder og enestående printkvalitet med avancerede scannefunktioner. MFC-J6977DW er udviklet til miljøer med høje krav og har papirskuffer med stor kapacitet, der understøtter en lang række mediebehov. Med stærk sikkerhed og nem integration til mange løsninger er denne printer et sikkert valg til det travle kontor
Produktegenskaber
| Kapacitet for input & output | |
|---|---|
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Papirbakke 2 inputkapacitet | 250 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 50 ark |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet inputkapacitet | 850 ark |
| Samlet outputkapacitet | 100 ark |
| Samlet antal inputbakker | 4 |
| Scanning | |
| Scanning | Farvescanning |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Scanningsteknologi | Dual CIS |
| Maksimal scanningsopløsning | 19200 x 19200 dpi |
| Scan drivere | TWAIN, WIA, SANE |
| Niveauer i gråtoneskala | 256 |
| Optisk scanningsopløsning (farve) | 1200 x 1200 ppi |
| Understøttede billedformater | JPEG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater | |
| Duplex scanning | Ja |
| Duplex scanningstilstand | Automatisk |
| Optisk scanningsopløsning (sort) | 1200 x 2400 ppi |
| Scan til | USB, E-mail, OCR, Fil, Billede, FTP, SMB, E-mail Server |
| Maksimalt scanningsområde | 295 x 429,8 mm |
| Optisk scanningsopløsning (ADF) | 600 x 600 dpi |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Input farvedybde | 48 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 35 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,03 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,9 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (udskrivning) | 27 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,13 kWh/uge |
| Strømforbrug (klar) | 6 W |
| Printhastighed | |
| Udskrivning af vandmærke | Ja |
| Funktion til udskrivning af foldere | Ja |
| Funktion til udskrivning af plakater | Ja |
| Duplex udskrivning | Ja |
| N-i-1 udskrivningsfunktion | Ja |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 22 ipm |
| Maksimal opløsning | 1200 x 4800 dpi |
| Tid til første side (sort, normal) | 4,4 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Tid til første side (farve, normal) | 4,6 sek./side |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 31 ipm |
| Stregkode udskrivning | Ja |
| Sikker udskrivning | Ja |
| N-op-udskrivning | 2, 4, 9, 16 |
| Fax | |
| Fax opløsning (farve) | 203 x 196 dpi |
| Dupleksfax | Ja |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax opløsning (sort) | 203 x 392 dpi |
| Fax transmission hastighed | 3 sek./side |
| Fax | Farvefax |
| Fax-hukommelse | 150 Sider |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Netværk | |
| Mobile udskrivningsteknologier | Mopria Print Service, Apple AirPrint, Brother Mobile Connect, Brother iPrint & Scan |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | APOP, SMTP-AUTH, SSL/TLS, SNMPv3, 802.1x RADIUS, EAP-MD5, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, IPSec, 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, TKIP, AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE, WPS |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Near Field Communication (NFC) | Ja |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4) | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA (Auto IP), WINS/NetBIOS résolution de nom, résolveur DNS, mDNS, répondeur LLMNR, LPR/LPD, port brut personnalisé/port 9100, IPP/IPPS, client et serveur FTP, SNMPv1/v2c/v3, client et serveur TFTP, client POP3/IMAP4/SMTP, ICMP, services Web (impression/ numérisation), client CIFS, client SNTP, LDAP/ LDAPS, serveur HTTP/HTTPS, Syslog |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6) | NDP, RA, mDNS, LLMNR Répondeur, résolveur DNS, LPR/LPD, port brut personnalisé/port 9100, IPP/IPPS, client FTP, serveur FTP, SNMPv1/v2c/v3, client et serveur TFTP, services Web (impression/numérisation), client POP3/ IMAP4/SMTP, client CIFS, client SNTP, LDAP/LDAPS, ICMPv6, serveur HTTP/HTTPS, Syslog |
| Kopiering | |
| Tid til første kopi (sort, normal) | 5 sek./side |
| Tid til første kopi (farve, normal) | 6 sek./side |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2, 4 |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Duplex kopieringstilstand | Automatisk |
| Kopihastighed (normal kvalitet, farve, A4) | 16 Kopier pr minut |
| Maksimal kopiopløsning | 1200 x 4800 dpi |
| Maksimalt antal kopier | 999 Kopier |
| Kopieringshastighed (sort, normal kvalitet, A4) | 25 Kopier pr minut |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
| Maksimal kopieringsstørrelse | A3 |
| Duplekskopiering | Ja |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Ledger (mediestørrelse), Folie, Direktør, Brev |
| Kuverter størrelser | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Fotopapir størrelser | 10x15,13x20,9x13,13x18 |
| Brugerdefineret mediebredde | 105 - 297 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 148 - 431,8 mm |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt | 64 - 220 g/m² |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A3 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Medietyper til papirbakke | Almindeligt papir, Genbrugspapir, Kuverter, Blankt papir |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 220 g/m² |
| Design | |
| Skærm diagonal | 8,89 cm (3.5") |
| Markedspositionering | Forretning |
| Produktfarve | Hvid, Grå |
| Farveskærm | Ja |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Kontroltype | Berøring |
| Funktioner | |
| Duplex-funktioner | Kopier, Fax, Udskriv, Scanne |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Printer skrifttyper | Stregkode, Bitmap, PCL, PostScript |
| Antal bitmap skrifttyper | 12 |
| Maksimal driftscyklus | 40000 sider pr. måned |
| Antal printpatroner | 4 |
| Antal stregkodeskrifttyper | 16 |
| Anbefalet arbejdscyklus | 250 - 3500 sider pr. måned |
| PLC-skrifttyper | 73 |
| PostScript-skrifttyper | 66 |
| Sidebeskrivelsessprog | PCL XL, BR-Script 3, PCL 6 |
| Emballage indhold | |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 5400 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY) | 3900 Sider |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 681 mm |
| Pakkedybde | 616 mm |
| Pakkehøjde | 574 mm |
| Pakkevægt | 33,8 kg |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2022, Windows Server 2019, Windows Server 2016 |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 1024 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 960 MHz |
| Andre funktioner | |
| Støjniveau | 54,5 dB |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | Blue Angel, Svanemærket, ENERGY STAR |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | GS mark |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 576 mm |
| Dybde | 510,6 mm |
| Højde | 445 mm |
| Vægt | 27,6 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.