Kingston Technology DataTraveler 64 GB Kyson USB Flash-drev
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
DataTraveler® Kyson er et stilfuldt og pålideligt USB-A Flash-drev, der leveres med en begrænset 5 års garanti.
Holdbart og let
Den kompakte lagerløsning med et stilfuldt og holdbart metaletui
USB 3.2, generation 1-hastigheder
Op til 200 MB/s læsehastighed og 60 MB/s skrivehastighed*
Lagerplads på farten
Det hætteløse design og den funktionelle løkke gør det nemt at tage med
Store kapaciteter
Op til 512 GB** til dine filer, fotos, videoer, din musik og andet
Produktegenskaber
| Driftsbetingelser | |
|---|---|
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 60 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| Sikkerhed | |
| PIN-kode-sikret adgang | Ingen |
| Fingeraftrykslæser | Ingen |
| Præstation | |
| Enhedsgrænseflade | USB Type-A |
| Kompatible operativsystemer | Windows 10, 8.1, 8, Mac OS (v.10.10.x +), Linux (v. 2.6.x +), Chrome OS |
| Kapacitet | 64 GB |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Læsehastighed | 200 MB/s |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 101,6 mm |
| Pakkedybde | 5,59 mm |
| Pakkehøjde | 114,3 mm |
| Pakke bredde | 101,6 mm |
| Pakke dybde | 56 mm |
| Pakke højde | 114,3 mm |
| Pakkevægt | 14,14 g |
| Design | |
| Produktfarve | Sølv |
| Farve på produkt | Sølv |
| Nøglering | Ja |
| Formfaktor | Uden hætte |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 114,3 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 120,7 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 94 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 403,85 g |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 25 stk |
| Hovedkasse (ekstern), bredde | 11,4 cm |
| Hovedemballage (ekstern) længde | 12,1 cm |
| Antal pr. hovedkasse (udvendig) | 25 stk |
| Ydre emballage, højde | 9,4 cm |
| Master kartonvægt | 403,85 g |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
| Emballage indhold | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Andre funktioner | |
| Oprindelsesland | Kina |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 12,6 mm |
| Dybde | 39 mm |
| Højde | 4,9 mm |
| Vægt | 4 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.