Logitech Slim Multi-Device Keyboard K580
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Det slanke, tjekkede K580-tastatur passer til flere typer enheder og vil pynte på ethvert skrivebord. Tastaturet kan både bruges til almindeligt tastaturarbejde foran computeren og til at skrive sms'er på din smartphone.
Det perfekte redskab til moderne tider der kræver multitasking.
MODERNE, SLANKT DESIGN
Det ultraslanke, minimalistiske design af K580-tastaturet vil se tjekket ud på ethvert skrivebord.
MERE PLADS PÅ SKRIVEBORDET.
Takket være det kompakte design fylder tastaturet minimalt på skrivebordet. Tastaturet har alle de taster du har brug for, herunder et numerisk tastatur, og du kan arbejde længere og mere behageligt fordi der er mindre behov for at flytte armen. De 15 FN-taster giver nem adgang til genveje og mediestyring.
ALSIDIG FUNKTIONALITET MED EASY-SWITCH
Et computertastatur som du også kan bruge til din smartphone og tablet. Takket være Easy Switch-tasterne kan du tilslutte ét tastatur til to enheder samtidigt og skifte mellem dem med et enkelt tryk.
Når du f.eks. sidder og skriver en opgave på computeren, kan du lynhurtigt skifte til telefonen for at svare på en sms. Du kan endda placere telefonen i den indbyggede holder så du kan følge med i hvad der foregår på begge skærme.
VÆLG DEN FORBINDELSE SOM DU HAR BRUG FOR
Du kan bruge den trådløse Bluetooth-teknologi eller den 2,4 GHz USB-modtager der sidder i batterirummet. For en stærk, sikker trådløs forbindelse med en rækkevidde på 10 m kan den og en kabelfri skrivebordsopsætning.
LYDLØST, FLYDENDE OG BEHAGELIGT ARBEJDE MED TASTATUR
Tasterne har en lav profil og minder om tasterne på en bærbar computer. De sikrer en lydløs oplevelse for dig og dine omgivelser.
LANG BATTERILEVETID
Nyd 24 måneders batterilevetid takket være en automatisk dvalefunktion, der starter, når du ikke skriver en bekymringsfri oplevelse.
DEN GODE TASTEOPLEVELSE PÅ ALLE ENHEDER
Tastaturet kan bruges sammen med stort set alle enheder – stationære computere, bærbare computere, tablets og smartphones. Tastaturlayoutet er kompatibelt med Windows, macOS og indtastning på mobilenheder.
Produktegenskaber
| Strømstyring | |
|---|---|
| Antal understøttede batterier | 2 |
| Batteritype | AAA |
| Batteritype, tastatur | AAA |
| Antal batterier (tastatur) | 2 |
| Strømkildetype | Batteri |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| Tastatur batteritype | AAA |
| Batteriets levetid | 24 måned(er) |
| Batterikapacitet | 1000 mAh |
| Strømkilde type | Batteri |
| Tastatur | |
| Enhed, interface | RF Wireless + Bluetooth |
| Tastatur, sprog | Dansk, Finsk, Norsk, Svensk |
| Tastatur, formfaktor | Standard |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Anbefalet brug | Universel |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Pegeenhed | Nej |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløs + Bluetooth |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Understøttelse af flere enheder | Ja |
| Funktioner | |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
| Mobil enhedsholder | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 156 mm |
| Pakkedybde | 393 mm |
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 18,7 x 6,1 x 14,4 mm |
| Pakkehøjde | 26 mm |
| Modtager vægt | 2 g |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Modtagertype | Unifying receiver |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Pakkevægt | 713 g |
| Modtager, dimensioner (B x D x H) | 14,4 x 18,7 x 6,1 mm |
| Modtager, vægt | 2 g |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Batterier medfølger | Ja |
| Antal medfølgende produkter | 1 stk |
| Mus | |
| Mus inkluderet | Ingen |
| Mus kabellængde | 1,8 m |
| Design | |
| Håndledsstøtte | Ingen |
| Produktfarve | Grafit |
| Farve på produkt | Grafit |
| Tastatur, stil | Lige |
| Tastatur stil | Lige |
| Baggrundslys | Ingen |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 190 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 247 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 80 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 965 g |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716060 |
| Vægt & størrelser | |
| Tastatur dimensioner (BxDxH) | 143,9 x 21,3 x 373,5 mm |
| Tastatur vægt | 558 g |
| Musens dimensioner (BxDxH) | 62 x 38 x 113 mm |
| Mus vægt | 90 g |
| Tastatur, dimensioner (BxDxH) | 373,5 x 143,9 x 21,3 mm |
| Tastatur, vægt | 558 g |
| Systemkrav | |
| Minimum systemkrav | Windows | macOS | iOS | iPadOS | Android | ChromeOS | Fungerer med Surface |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS, iPadOS |
| Understøttede Windows operativsystemer | Windows 10,Windows 7,Windows 8 |
| Understøttede Mac operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite,Mac OS X 10.11 El Capitan,Mac OS X 10.12 Sierra,Mac OS X 10.13 High Sierra,Mac OS X 10.14 Mojave,Mac OS X 10.15 Catalina |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Emballage indhold | |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 18,7 x 6,1 x 14,4 mm |
| Modtager vægt | 2 g |
| Modtagertype | Unifying receiver |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716060 |
| Ergonomisk | |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
| Mobil enhedsholder | Ja |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.