Ubiquiti UniFi Switch Lite 16 PoE L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Hvid
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Ubiquiti UniFi Switch Lite 16 PoE. Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 16. Switch kapacitet: 16 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.3af, IEEE 802.3at. Strømstik: AC-in jack. Strøm over Ethernet (PoE). Kan monteres på væggen
Produktegenskaber
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Antal installerede SFP moduler | 0 |
| Strømstik | AC-in jack |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Antal installerede SFP+ moduler | 0 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -15 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Design | |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Netværk, PoE, System |
| Farve på produkt | Hvid |
| Certificering | CE, FCC, IC |
| Godkendelse | CE, FCC, IC |
| Strømstyring | |
| AC indgangsspænding | 100 - 240 V |
| Strømforbrug (maks.) | 15 W |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Antal strømforsyninger | 1 |
| Dataoverførsel | |
| Switch kapacitet | 16 Gbit/sek. |
| Godkendelser | |
| Certificering | CE, FCC, IC |
| Administrationsfunktioner | |
| Switch lag | L2 |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 8 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Netværk | |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Netværksstandarder | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at |
| Præstation | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 191,7 mm |
| Dybde | 185 mm |
| Højde | 43,7 mm |
| Vægt | 1,2 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.