Corsair RMe Series RM750e enhed til strømforsyning 750 W 24-pin ATX ATX Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Corsair RMe Series RM750e. Total effekt: 750 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 100 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 47 - 63 Hz. Motherboard, strømstik: 24-pin ATX, Kabeltype: Fuldt modulær. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Gold. Produktfarve: Sort, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 12 cm. Compliance-certifikater: CE, RoHS, UKCA
Produktegenskaber
| Strømstyring | |
|---|---|
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 110 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 750 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 110 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 54,2 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 47 - 63 Hz |
| Indgangsstrøm | 10 - 5 A |
| Total effekt | 750 W |
| Præstation | |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
| ATX-version | 3.1 |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Gold |
| Formål | PC |
| Lejeteknologi | Rifle |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Blæser placering | Front |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal PATA strømstik | 2 |
| ATX-strømkontakter (12+4 pin) | Ja |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Motherboard, strømstik | 24-pin ATX |
| Antal SATA strømstik | 6 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| PCI Express stik | Ja |
| Kabeltype | Fuldt modulær |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Kasse |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, RoHS, UKCA |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 86 mm |
| Højde | 150 mm |
| Vægt | 2,9 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.