be quiet! System Power B10 enhed til strømforsyning 550 W 20+4 pin ATX ATX Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
be quiet! System Power B10. Total effekt: 550 W, Vekselstrømsindgangsspænding: 200 - 240 V, Vekselstrømsindgangsfrekvens: 50 Hz. Motherboard, strømstik: 20+4 pin ATX, Længde på strømkabel på bundkort: 55 cm, Strømkabellængde SATA: 450,550,570,670,690 mm. Formål: PC, Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor: ATX, 80 PLUS certificering: 80 PLUS Bronze. Produktfarve: Sort, Kølingstype: Aktiv, Ventilator diameter: 12 cm. Bredde: 140 mm, Dybde: 86 mm, Højde: 150 mm
Produktegenskaber
| Strømstyring | |
|---|---|
| Godt signalstrøm forsinkelseshastighed | 100 - 150 ms |
| Strømkorrektionsfaktor (PFC) | Aktiv |
| Kombineret effekt (+3,3 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (+12 V) | 550 W |
| Kombineret effekt (+5 V) | 120 W |
| Kombineret effekt (-12V) | 3,6 W |
| Kombineret effekt (+5 VSB) | 15 W |
| Maks. udgangsstrøm (+3,3 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (+12 V) | 45,83 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 V) | 20 A |
| Maks. udgangsstrøm (-12V) | 0,3 A |
| Maks. udgangsstrøm (+5 VSB) | 3 A |
| Strømbeskyttelsesfunktioner | Overstrøm, Overstrøm, Højspænding, Overophedning, Kortslutning, Lavspænding |
| Strøm faktor | 0,95 |
| Holdetid | 17 ms |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 200 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 Hz |
| Indgangsstrøm | 4 A |
| Total effekt | 550 W |
| Effektivitet | 89,1% |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 95% |
| Præstation | |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 100000 t |
| ATX-version | 2.52 |
| EPS-version | 2.92 |
| Oprindelsesland | Tyskland |
| Strømforsyningenhed (PSU) formfaktor | ATX |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Formål | PC |
| Certificering | CB, TÜV, cRUus, cTUVus, RCM (Australia), BSMI, CU (Russia) |
| Støjniveau | 25,7 dB |
| Lejeteknologi | Muffe |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, ErP |
| Garantiperiode | 5 År |
| Compliance-certifikater | CCC, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, WEEE |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 195 mm |
| Pakkedybde | 268 mm |
| Pakkehøjde | 97 mm |
| Pakkevægt | 2,2 kg |
| Vejledningssprog | Tysk, Engelsk, Spansk, Fransk, Polsk, Russisk |
| Brugervejledning | Ja |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Ventilator diameter | 12 cm |
| Antal blæsere | 1 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Ventilatorhastighed | 0 - 1800 rpm |
| Porte & Grænseflader | |
| Længde på strømkabel på bundkort | 55 cm |
| Strømkabellængde SATA | 450,550,570,670,690 mm |
| Strømkabellængde Perifere (Molex) | 790 mm |
| Strømkabellængde PCI Express | 65 cm |
| Antal PATA strømstik | 1 |
| CPU P4 strømstik (4-pin) | 1 |
| Strømkabellængde CPU | 60 cm |
| ATX strømstik (20+4 pin) | Ja |
| CPU strømstik (4+4 pin) | Ja |
| Motherboard, strømstik | 20+4 pin ATX |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 1 |
| Antal SATA strømstik | 5 |
| PCI ekspres strømforbindelser (6+2 pin) | 2 |
| Kabeltype | Ikke modulær |
| Andre funktioner | |
| Støjniveau (lydløs funktion, <30%) | 8,6 dB |
| Støjniveau (stille funktion, 50%) | 9,4 dB |
| Støjniveau (almindelig kørsel, 100%) | 25,7 dB |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 140 mm |
| Dybde | 86 mm |
| Højde | 150 mm |
| Vægt | 1,83 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.