Lenovo ThinkCentre M70q Gen 3 Intel® Core™ i5 i5-12400T 8 GB DDR4-SDRAM 256 GB SSD Windows 11 Pro Mini PC Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Lenovo ThinkCentre M70q Gen 3. Processorfrekvens: 1,8 GHz, Processorserie: Intel® Core™ i5, Processormodel: i5-12400T. Intern hukommelse: 8 GB, Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM, Hukommelsesur hastighed: 3200 MHz. Samlet lagringskapacitet: 256 GB, Lagermedie: SSD. On-board grafikkort, model: Intel UHD Graphics 730. Operativsystem installeret: Windows 11 Pro, Operativsystemets arkitektur: 64-bit. Strømforsyning: 90 W. Kabinettype: Mini PC. Produkttype: Mini PC. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Processor særlige funktioner | |
|---|---|
| Udfør deaktivering af bit | Ja |
| Idle status | Ja |
| Indlejret tilgængelige muligheder | Ingen |
| Enhanced Intel SpeedStep Teknologi | Ja |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Ja |
| Intel® 64 | Ja |
| Intel® Virtualization Technology (VT-x) | Ja |
| Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Ja |
| CPU-konfiguration (maks.) | 1 |
| Grafik | |
| 4 | Intel |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics 730 |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Netværk | |
| Bluetooth | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Antenne type | 2x2 |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3048 m |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Processor | |
| Processorgeneration | 12th gen Intel® Core™ i5 |
| Processorfrekvens | 1,8 GHz |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processormodel | i5-12400T |
| Processorkerner | 6 |
| Processor boost frekvens | 4,2 GHz |
| Processor-cache | 18 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Bus type | DMI4 |
| Processorproducent | Intel |
| Præstation | |
| Produkttype | Mini PC |
| Antal højttalere | 1 |
| Bundkort chipsæt | Intel Q670 |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Lydchip | Realtek ALC256-VB |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Adgangskodebeskyttelse type | HDD, Strøm til, Tilsynsførende |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet lagringskapacitet | 256 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 256 GB |
| SDD-kapacitet | 256 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Hukommelse | |
| Hukommelsesstik | 2x SO-DIMM |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Hukommelsesur hastighed | 3200 MHz |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR4-SDRAM |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 4 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Software | |
| Operativsystem sprog | Tysk |
| Gendannelse af operativsystem | Windows 10 Pro |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| VESA montering | Ja |
| Volumen | 1 L |
| Understøttet placering | Horisontal/vertikal |
| Farvenavn | Black |
| Kabinettype | Mini PC |
| Godkendelser | |
| Certificering | EPEAT Gold ENERGY STAR 8.0 ErP Lot 3 TCO Certified 9.0 RoHS compliant |
| Vægt & størrelser | |
| Pakkebredde | 490 mm |
| Pakkedybde | 268 mm |
| Pakkehøjde | 141 mm |
| Bredde | 179 mm |
| Dybde | 182,9 mm |
| Højde | 36,5 mm |
| Vægt | 1,25 kg |
| Emballage indhold | |
| Mus inkluderet | Ja |
| Tastatur inkluderet | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 90 W |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Gold, ErP, RoHS, TCO |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.