Kingston Technology 1024G KC3000 M.2 2280 NVMe SSD
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Klar intensive applikationer med læse-/skrivehastigheder på op til 7.000/7.000MB/s*.
Opbevar mere
Opgradér og administrér lagerplads med fulde kapaciteter på op til 4096 GB**.
Større fleksibilitet
Det kompakte M.2-design passer nemt i systemer med lille formfaktor (SFF), stationære og bærbare pc'er.
Varmespreder med grafénaluminium og lav profil
Enestående varmespredning holder di drev afkølet, selv under maksimal ydeevne.
Produktegenskaber
| Driftsbetingelser | |
|---|---|
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Funktioner | |
| Hukommelsestype | 3D TLC |
| NVMe | Ja |
| Læsehastighed | 7000 MB/s |
| Skrivehastighed | 6000 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 900000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 1000000 IOPS |
| TBW bedømmelse | 800 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
| Grænseflade | PCI Express 4.0 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1800000 t |
| Komponent til | PC/Laptop |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| Controller type | Phison E18 |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (skrive) | 6,3 W |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 0,33 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 0,005 W |
| Strømforbrug (læse) | 2,8 W |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 129,5 mm |
| Pakkedybde | 8,38 mm |
| Pakkehøjde | 184,2 mm |
| Pakkevægt | 31,33 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 135,9 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 203,2 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 69,8 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 391,29 g |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Andre funktioner | |
| Kølingstype | Kølelegeme |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 80 mm |
| Dybde | 22 mm |
| Højde | 2,21 mm |
| Vægt | 7 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.