Lenovo ThinkVision T27-40 computerskærm 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LED Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Lenovo ThinkVision T27-40. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LED, Responstid: 6 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. Indbygget USB-hub, USB-hub-version: 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1). VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Display | |
|---|---|
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Responstid | 6 ms |
| Responstid (ekstrem) | 4 ms |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| Paneltype | IPS |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000000:1 |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Pixeltæthed | 82 ppi |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Farveområde | 99% |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Responstid (hurtig) | 6 ms |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,8 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| HD-type | Fuld HD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,6 cm |
| Standard for farveskala | sRGB |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Pixel pitch | 0,3114 x 0,3114 mm |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (med stativ) | 6,5 kg |
| Facet bredde (side) | 2 mm |
| Facet bredde (øverste) | 2 mm |
| Facet bredde (bund) | 1,04 cm |
| Bredde (uden stativ) | 611,9 mm |
| Højde (uden stativ) | 355,2 mm |
| Bredde (med stativ) | 611,9 mm |
| Dybde (med stativ) | 195 mm |
| Højde (med stativ) | 537,8 mm |
| Dybde (uden stativ) | 46 mm |
| Vægt (uden stativ) | 4,4 kg |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, USB Type-A til USB Type-B |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | D |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 15 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Strømforbrug (maks.) | 75 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Strømforbrug (typisk) | 15 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Ergonomisk | |
| Højdejustering | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| VESA montering | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Akse | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Drejevinkel område | -45 - 45° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 23,5° |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 15,5 cm |
| Multimedie | |
| Indbygget mikrofon | Ingen |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ingen |
| USB strømforsyning | Ja |
| Antal DisplayPort-udgange | 0 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| Antal downstream-porte | 4 |
| HDMI-version | 1.4 |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| HDMI | Ja |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| USB strømforsyning op til | 15 W |
| Design | |
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Aftageligt stativ | Ja |
| Farvenavn | Eclipse Black |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 693 mm |
| Pakkedybde | 150 mm |
| Pakkehøjde | 420 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 9,1 kg |
| Andre funktioner | |
| Compliance-certifikater | RoHS |
| Certificering | ENERGY STAR Certified, TCO 10.0, TCO Edge 2.1, EPEAT Gold, RoHS, EU Energy Efficiency Level (Level-D), Eyesafe Display 2.0, TÜV Low Blue Light (Hardware solution), TÜV Rheinland Flicker Free, TÜV Low Blue Light, TÜV Rheinland Eye Comfort 3.0 (5 Stars) |
| Farvetilstande for video | BT.709 |
| Præstation | |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| AMD FreeSync | Ingen |
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | ENERGY STAR, EPEAT Gold, TCO |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.