Lenovo Legion 27-10 computerskærm 68,6 cm (27") 1920 x 1080 pixel Fuld HD LCD Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Lenovo Legion 27-10. Skærm diagonal: 68,6 cm (27"), Skærmopløsning: 1920 x 1080 pixel, HD-type: Fuld HD, Skærmteknologi: LCD, Responstid: 4 ms, Naturligt aspektforhold: 16:9, Synsvinkel, horisontal: 178°, Synsvinkel, vertikal: 178°. VESA montering, Højdejustering. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Display | |
|---|---|
| Skærmopløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Responstid | 4 ms |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Paneltype | IPS |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 3000000:1 |
| sRGB-dækning (typisk) | 99% |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Skærmteknologi | LCD |
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1000:1 |
| Pixeltæthed | 82 ppi |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Svartid (MPRT) | 0,5 ms |
| HD-type | Fuld HD |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Farveskala DCI-P3 | 80% |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Maksimal opdateringshastighed | 240 Hz |
| Pixel pitch | 0,3108 x 0,3108 mm |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (med stativ) | 6 kg |
| Facet bredde (side) | 1,8 mm |
| Facet bredde (øverste) | 1,8 mm |
| Facet bredde (bund) | 2 cm |
| Bredde (uden stativ) | 613,1 mm |
| Højde (uden stativ) | 366,4 mm |
| Bredde (med stativ) | 613,1 mm |
| Dybde (med stativ) | 214 mm |
| Højde (med stativ) | 536,5 mm |
| Dybde (uden stativ) | 42,3 mm |
| Vægt (uden stativ) | 3,9 kg |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | HDMI |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | E |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 21 kWh |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | F |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 23 kWh |
| Strømforbrug (maks.) | 36 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Strømforbrug (typisk) | 20 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Ergonomisk | |
| Højdejustering | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| VESA montering | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Akse | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 22° |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Justerbar højde (maks.) | 13,5 cm |
| Design | |
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Farve | Sort |
| Frontkantfarve | Sort |
| Farvenavn | Raven black |
| Præstation | |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| NVIDIA G-SYNC-type | G-SYNC Compatible |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| AMD FreeSync | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 706 mm |
| Pakkedybde | 170 mm |
| Pakkehøjde | 462 mm |
| Porte & Grænseflader | |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Lydudgang | Ja |
| HDMI-version | 2.1 |
| Tilslutning af hovedtelefoner | 3,5 mm |
| Udgang til hovedtelefoner | Ingen |
| HDMI | Ja |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Andre funktioner | |
| Certificering | EU Energy Label (E-class) Eyesafe Certified 2.0 TÜV Rheinland Low Blue Light (Hardware Solution) |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.