Kingston Technology 256 GB microSDXC Canvas Go! Plus Gen4 200 MB/s A2 U3 V30-kort + adapter
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Canvas Go! Plus microSD-kortet fra Kingston er udviklet til eventyrlystne og mobilgamere og leverer læsehastigheder på op til 200 MB/s* for problemfri optagelse i 4K UHD og hurtig appydeevne. Med U3- og V30-hastigheder sørger det for problemfri optagelser med actionkameraer og droner, mens A2-klassen giver mobilgaming et ekstra boost.
Canvas Go! Plus microSD-kortet fra Kingston er designet til eventyrlystne og mobilgamere, som kræver høj ydeevne på farten. Med lynhurtige overførselshastigheder på op til 200 MB/s* gør kortet arbejdsgangen til en leg, så du kan bruge mere tid på at optage og skabe.
U3- og V30-hastighederne er optimeret til actionkameraer og droner og leverer problemfri, uafbrudte optagelser af imponerende 4K Ultra-HD-videoer, selv i tempofyldte omgivelser. Uanset om du dokumenterer ekstremsport eller indfanger imponerende luftoptagelser, leverer Canvas Go! Plus pålidelig ydeevne uden tidsforsinkelser.
For entusiaster inden for mobilgaming sørger programydeevnen i A2-klasse for hurtigere indlæsning af apps og problemfri spilafvikling på smartphones og tabletter. Sig farvel til frustrerende forsinkelser og goddag til en forbedret gamingoplevelse – uanset hvor du er.
Med en valgfri SD-adapter leverer Canvas Go! Plus yderligere alsidighed, hvilket gør kortet kompatibelt med en lang række SD-aktiverede enheder.
Uovertrufne hastigheder
Optager og overfører hurtigere i Fuld HD og 4K UHD med hastigheder på op til 200 MB/s.*
Ideelt til droner og actionkameraer
Høje hastigheder med klassificeringer i UHS-hastighedsklasse 3 (U3) og videohastighedsklasse 30 (V30).
Understøtter appydeevne i A2-klasse
Oplev hurtigere indlæsning af apps og problemfri spilafvikling.
Holdbart
Du kan roligt slappe af. Kortet er testet grundigt og er dokumenteret vandtæt, kan modstå ekstreme temperaturer og kan modstå røntgenstråling.**
Produktegenskaber
| Driftsbetingelser | |
|---|---|
| Driftstemperatur (T-T) | -25 - 85 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 101,6 mm |
| Pakkedybde | 5,59 mm |
| Pakkehøjde | 114,3 mm |
| Pakketype | Blister |
| Pakkevægt | 12,73 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 114,3 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 120,7 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 94 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 368,58 g |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 25 stk |
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Funktioner | |
| Produktfarve | Sort, Turkis |
| Hukommelse | |
| Læsehastighed | 200 MB/s |
| Skrivehastighed | 160 MB/s |
| Understøttede filsystemer | exFAT |
| UHS hastighedsklasse | Class 3 (U3) |
| Kapacitet | 256 GB |
| Flashkort type | MicroSD |
| Flash-hukommelse klasse | Klasse 10 |
| Intern hukommelsestype | UHS-I |
| Programpræstationsklasse | A2 |
| Videohastighedsklasse | V30 |
| Strømstyring | |
| Hukommelsesspænding | 3.3 V |
| Emballage indhold | |
| Hukommelsesadapter inkluderet | SD |
| Vægt & størrelser | |
| Hukommelsesadapter størrelse (BxDxH) | 32 x 24 x 2,1 mm |
| Bredde | 15 mm |
| Dybde | 11 mm |
| Højde | 1 mm |
| Vægt | 0,23 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.