TP-Link Archer BE400 trådløs router 2.5 Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link Archer BE400. WAN forbindelsestype: RJ-45. Wi-Fi-bånd: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 5764 Mbit/s. Ethernet LAN-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500 Mbit/s, VPN-server: OpenVPN, PPTP, L2TP VPN Server, Wireguard VPN. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3. Produkttype: Stationær router/pol router, Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Porte & Grænseflader | |
|---|---|
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 268,6 mm |
| Dybde | 153 mm |
| Højde | 47,6 mm |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Protokoller | |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500 Mbit/s |
| Portvideresendelse | Ja |
| Port udløsning | Ja |
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| VPN-server | OpenVPN, PPTP, L2TP VPN Server, Wireguard VPN |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Firewall | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Forældrekontrol | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 5764 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 5764 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 688 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM |
| Administrationsfunktioner | |
| Webbaseret administration | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | LAN (RJ-45) |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Antenne | |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 6 |
| Design | |
| Produkttype | Stationær router/pol router |
| Produktfarve | Sort |
| Indikatorlampe | Ja |
| WAN-forbindelse | |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.