TP-Link Archer BE230 trådløs router 2.5 Gigabit Ethernet Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link Archer BE230. WAN forbindelsestype: RJ-45. Wi-Fi-bånd: Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 2882 Mbit/s. Ethernet LAN-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500 Mbit/s, Kabelteknologi: 10/100/1000Base-T(X). Antal datastrømme: 4x4. Sikkerhedsalgoritmer: WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3
Produktegenskaber
| Netværk | |
|---|---|
| Dynamisk DNS (DDNS) | Ja |
| Understøttelse af Samba (opbevaring) | Ja |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Portvideresendelse | Ja |
| VPN-support | • OpenVPN Server • PPTP VPN Server • L2TP VPN Server • WireGuard VPN Server |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500 Mbit/s |
| Port udløsning | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Antal gæstenetværk (2,4 GHz) | 1 |
| Antal gæstenetværk (5 GHz) | 1 |
| Ethernet LAN | Ja |
| Mediaserver | Ja |
| Indbygget FTP-server | Ja |
| Administrationsfunktioner | |
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Antal datastrømme | 4x4 |
| Knap til nulstilling | Ja |
| WPS trykknap | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Sikkerhed | |
| Firewall | Ja |
| Understøttelse af DMZ | Ja |
| DDoS beskyttelse | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | WPA, WPA-Enterprise, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA3 |
| Forældrekontrol | Ja |
| Adgangskontrolliste (ACL) | Ja |
| Gæsteadgang | Ja |
| IP-adresse filtrering | Ja |
| Protokoller | |
| Universal Plug and Play (UPnP) | Ja |
| DHCP-server | Ja |
| Funktioner | |
| Firmware kan opgraderes | Ja |
| Fungerer med Google Assistant | Ja |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ja |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd | Dual-band (2,4 GHz / 5 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 2882 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 688 Mbit/s |
| Modulation | 4096-QAM, OFDMA |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 2882 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenne | |
| Antennedesign | Ekstern |
| Antenner, antal | 4 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| USB-port | Ja |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 5 |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Produkttype | Bordplade router |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Strømstyring | |
| Udgangsspænding | 12 V |
| Udgangsstrøm | 1,5 A |
| Strømkilde type | Vekselstrøm |
| WAN-forbindelse | |
| WAN forbindelsestype | RJ-45 |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.