Epson EF-71 Standard-kast projektor 700 ANSI lumens 3LCD 1080p (1920x1080) Hvid
Epson EF-71, 700 ANSI lumens, 3LCD, 1080p (1920x1080), 5000000:1, 16:9, 762 - 3810 mm (30 - 150")
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Epson EF-71. Projektor lysstyrke: 700 ANSI lumens, Projektionsteknologi: 3LCD, Projektor indbygget opløsning: 1080p (1920x1080). Lyskilde type: LED, Levetid for lyskilde: 20000 t, Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand): 20000 t. Fast brændvidde: 16,6 mm, Zoom type: Automatisk, Zoomforhold: 1.33:1. Understøttede videotilstande: 1080p, Farvetilstande for video: Biograf, Dynamisk, Naturlig, Klar. Wi-Fi-standarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac)
Produktegenskaber
| Multimedie | |
|---|---|
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Forbedret lydreturkanal (eARC) | Ja |
| Antal USB 2.0 Type-B porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DVI-port | Ingen |
| Audio Return Channel (ARC) | Ja |
| Lyd (L, R) udgang | 1 |
| Design | |
| Placering | Desktop, Gulv |
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produktfarve | Hvid |
| Produkttype | Standard-kast projektor |
| Netværk | |
| Smart TV | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Linsesystem | |
| Zoom kapacitet | Ja |
| Zoom type | Automatisk |
| Throw-forhold | 1.20:1 |
| F-number (relativ aperture) | 1,6 |
| Zoomforhold | 1.33:1 |
| Forskydning | 7% |
| Fast brændvidde | 16,6 mm |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (økonomi tilstand) | 82 W |
| Strømforbrug (maks.) | 135 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Automatisk slukning | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 83 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100-240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50-60 Hz |
| Projektør | |
| Antal farver | 1,07 milliarder farver |
| Projektor lysstyrke | 700 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | 3LCD |
| Projektor indbygget opløsning | 1080p (1920x1080) |
| Kontrastforhold (typisk) | 5000000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 762 - 3810 mm (30 - 150") |
| Projiceringsafstand | 0,8 - 4 m |
| Trapezkorrektion, horisontal | 20° |
| Trapezkorrektion, vertikal | 20° |
| Smart projektor | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Video | |
| Farvetilstande for video | Biograf, Dynamisk, Naturlig, Klar |
| Understøttede videotilstande | 1080p |
| Full HD | Ja |
| Funktioner | |
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 20 dB |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Video-apps | Google TV |
| Støjniveau | 23 dB |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG) |
| Lyskilde | |
| Lyskilde type | LED |
| Levetid for lyskilde | 20000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 20000 t |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
| Leverandørfunktioner | |
| Materiale | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Tekniske detaljer | |
| Garantiperiode | 5 År |
| Opdateringsfrekvenser | 240 Hz |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 190 mm |
| Dybde | 190 mm |
| Højde | 249 mm |
| Vægt | 4 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.