Epson EB-W55 4000 ANSI lumens 3LCD WXGA (1200x800) Hvid
Epson EB-W55, 4000 ANSI lumens, 3LCD, WXGA (1200x800), 16000:1, 16:10, 838,2 - 8128 mm (33 - 320")
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Epson EB-W55. Projektor lysstyrke: 4000 ANSI lumens, Projektionsteknologi: 3LCD, Projektor indbygget opløsning: WXGA (1200x800). Lyskilde type: Lampe, Levetid for lyskilde: 6000 t, Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand): 12000 t. Fokus: Vejledning, Brændviddeområde: 16.9 - 20.28 mm, Blændeområde (F-F): 1,49 - 1,72. Serviceporttype: USB Type-B. Wi-Fi-standarder: 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Produktegenskaber
| Multimedie | |
|---|---|
| Udgangseffekt (RMS) | 2 W |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 1 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0 type-A-porte | 1 |
| Serviceporttype | USB Type-B |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Sammensat videoindgang | 0 |
| Lyd (L, R) indgang | 0 |
| Komponentvideo (YPbPr/YCbCr) indgang | 0 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| DVI-port | Ingen |
| Design | |
| Placering | Loft, Desktop |
| Markedspositionering | Hjemmebiograf |
| Produktfarve | Hvid |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Fjernbetjening inkluderet | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Netværk | |
| Smart TV | Ingen |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Linsesystem | |
| Fokus | Vejledning |
| Zoom type | Vejledning |
| Blændeområde (F-F) | 1,49 - 1,72 |
| Throw-forhold | 1.30 - 1.56:1 |
| Zoomforhold | 1.2:1 |
| Brændviddeområde | 16.9 - 20.28 mm |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 41 - 95% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -10 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 10 - 90% |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforbrug (økonomi tilstand) | 181 W |
| Strømforbrug (typisk) | 284 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 0,3 W |
| Lyskilde | |
| Lampeeffekt | 210 W |
| Lyskilde type | Lampe |
| Levetid for lyskilde | 6000 t |
| Levetid for lyskilde (økonomisk tilstand) | 12000 t |
| Lampe type | UHE |
| Display | |
| Indbygget skærm | Ingen |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Projektør | |
| Projektor lysstyrke | 4000 ANSI lumens |
| Projektionsteknologi | 3LCD |
| Projektor indbygget opløsning | WXGA (1200x800) |
| Kontrastforhold (typisk) | 16000:1 |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmstørrelse kompatibilitet | 838,2 - 8128 mm (33 - 320") |
| Projiceringsafstand | 1,68 - 2,02 m |
| Projektor lysstyrke (økonomisk tilstand) | 2600 ANSI lumens |
| Trapezkorrektion, horisontal | -30 - 30° |
| Trapezkorrektion, vertikal | -30 - 30° |
| Matrix størrelse | 1,5 cm (0.59") |
| Funktioner | |
| Interaktiv | Ingen |
| Beskyttelse af adgangskode | Ja |
| Støjniveau (økonomisk tilstand) | 28 dB |
| Forudindstillede funktioner | Blackboard, Biograf, Dynamisk, sRGB |
| Støjniveau | 37 dB |
| Video | |
| 3D | Ingen |
| Format til analogt signal | Ikke understøttet |
| Full HD | Ingen |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 302 mm |
| Dybde | 237 mm |
| Højde | 92 mm |
| Vægt | 2,6 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.