AMD Ryzen 9 9950X3D processor 4,3 GHz 144 MB L2 & L3 Kasse
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
AMD Ryzen 9 9950X3D. Processorserie: AMD Ryzen™ 9, Processor sokkel: Sokkel AM5, Processor litografi: 4 nm. Hukommelseskanaler: To-kanals, Maksimal intern hukommelse understøttet af processor: 192 GB, Hukommelsestyper understøttet af processor: DDR5-SDRAM. On-board grafikkort, model: AMD Radeon Graphics, Indbygget grafikadapter basefrekvens: 2200 MHz. Markedssegment: Desktop, Understøttede instruktionssæt: AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3. USB version: 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
Produktegenskaber
| Processor | |
|---|---|
| Processorgeneration | AMD Ryzen 9000 Series |
| Processorserie | AMD Ryzen™ 9 |
| Processormodel | 9950X3D |
| Processorkerner | 16 |
| Processor boost frekvens | 5,7 GHz |
| Processor-cache | 144 MB |
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Processortråde | 32 |
| Thermal Design Power (TDP) | 170 W |
| Processorens basisfrekvens | 4,3 GHz |
| Kasse | Ja |
| Køler inkluderet | Ingen |
| Processor litografi | 4 nm |
| Processor driftstilstande | 64-bit |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Processorproducent | AMD |
| Pakketype | Kasse |
| Hukommelse | |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse understøttet af processor | 192 GB |
| Hukommelsestyper understøttet af processor | DDR5-SDRAM |
| Hukommelsesurhastigheder understøttet af processor | 3600,5600 MHz |
| Driftsbetingelser | |
| Minimal driftstemperatur | 95 °C |
| I/O-konfiguration | |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Antal USB-porte | 4 |
| Funktioner | |
| Maksimalt antal PCI Express-kanaler | 28 |
| PCI Express slots version | 5.0 |
| Understøttede instruktionssæt | AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3 |
| Markedssegment | Desktop |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon Graphics |
| On-board grafikkort | Ja |
| Indbygget grafikadapter basefrekvens | 2200 MHz |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.