Ubiquiti U7 Pro 5800 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Ubiquiti U7 Pro. 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 5800 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: PPSK, WPA, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2, WPA3. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 21 W
Produktegenskaber
| Funktioner | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 5800 Mbit/s |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| MIMO | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| Gennemløbs datahastighed | 5765 Mbit/s |
| 6 GHz | Ja |
| Maksimal Tx-effekt (2,4 GHz) | 22 dBmW |
| Båndstyring | Ja |
| Maksimal Tx-kraft (5 GHz) | 26 dBmW |
| Hurtig roaming | Ja |
| Maksimal Tx-kraft (6 GHz) | 23 dBmW |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 688 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 4300 Mbit/s |
| Tilpas AP stilstandsfunktioner | Hotspot 2.0 |
| Antal brugere | 300 bruger(e) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11be, IEEE 802.11g, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3at |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Dækningsområde | 140 m² |
| Rumlige strømme | 6 |
| Maksimal dataoverførselshastighed (6 GHz) | 5800 Mbit/s |
| Frekvensbånd | 2.4 - 6 GHz |
| Design | |
| Placering | Loft, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Ja |
| Husmateriale | Metal, Polykarbonat (PC) |
| Certificering | CE, FCC, IC |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 21 W |
| DC spændingsområde | 44 - 57 V |
| Power over Ethernet (PoE) -type understøttet | PoE+ |
| Emballage indhold | |
| Monteringssæt | Ja |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | PPSK, WPA, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2, WPA3 |
| Porte & Grænseflader | |
| WAN-forbindelse | Ethernet (RJ-45) |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Antenne | |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 6 dBi |
| Antenne type | Intern |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 206 mm |
| Dybde | 206 mm |
| Højde | 46 mm |
| Vægt | 680 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.