Ubiquiti U7 Lite 4300 Mbit/s Hvid Strøm over Ethernet (PoE)
Ubiquiti U7 Lite, 2.4 GHz, 5 GHz, 4300 Mbit/s, PPSK, 1000,2500 Mbit/s
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Ubiquiti U7 Lite. 2.4 GHz, 5 GHz, Maksimal dataoverførselshastighed: 4300 Mbit/s. Sikkerhedsalgoritmer: PPSK. Ethernet LAN-datahastigheder: 1000,2500 Mbit/s. Strøm over Ethernet (PoE). Produktfarve: Hvid. Strømforbrug (maks.): 13 W
Produktegenskaber
| Funktioner | |
|---|---|
| Maksimal dataoverførselshastighed | 4300 Mbit/s |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| MIMO | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| 6 GHz | Ingen |
| Coverage area | 115 m² |
| Wireless meshing | Ja |
| Maksimal Tx-effekt (2,4 GHz) | 23 dBmW |
| Båndstyring | Ja |
| Maksimal Tx-kraft (5 GHz) | 24 dBmW |
| Hurtig roaming | Ja |
| Trådløst netværk | Ja |
| Maksimal dataoverførselshastighed (2,4 GHz) | 688 Mbit/s |
| Maksimal dataoverførselshastighed (5 GHz) | 4300 Mbit/s |
| Tilpas AP stilstandsfunktioner | Hotspot 2.0 |
| Antal brugere | 200 bruger(e) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 1000,2500 Mbit/s |
| Netværksstandarder | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11be, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r, IEEE 802.11v |
| 2.4 GHz | Ja |
| 5 GHz | Ja |
| Dækningsområde | 115 m² |
| Rumlige strømme | 4 |
| Frekvensbånd | 2.4 - 5 GHz |
| Design | |
| Placering | Loft, Væg |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | System |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC) |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -30 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (maks.) | 13 W |
| DC spændingsområde | 44 - 57 V |
| Administrationsfunktioner | |
| Administration af adgangspunkt | Wi-Fi schedule |
| Emballage indhold | |
| Monteringssæt | Ja |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Sikkerhed | |
| Sikkerhedsalgoritmer | PPSK |
| Porte & Grænseflader | |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Logistik data | |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) | EAR99 |
| Antenne | |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 5 dBi |
| Antenner, antal | 4 |
| Antenne type | Intern |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 171,5 mm |
| Dybde | 33 mm |
| Højde | 171,5 mm |
| Vægt | 313 g |
For mere information, besøg dette produkts hjemmeside.
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.