Ubiquiti Dream 7 trådløs router 2.5 Gigabit Ethernet Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) Hvid
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Ubiquiti Dream 7. Wi-Fi-bånd: Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz), Bedste Wi-Fi standard: Wi-Fi 7 (802.11be), WLAN dataoverførselshastighed (maks): 5700 Mbit/s. Ethernet LAN-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, Ethernet LAN-datahastigheder: 2500 Mbit/s, Netværksstandarder: IEEE 802.1Q. Kompatible hukommelseskort: MicroSD (TransFlash), Fiber optisk strømstik: SFP+. Sikkerhedsalgoritmer: PPSK, WPA, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2, WPA3, MAC adresselabel: 2000 entries. Routing-protokoller: OSPF
Produktegenskaber
| Administrationsfunktioner | |
|---|---|
| MU-MIMO-teknologi | Ja |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| MIMO | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Porte & Grænseflader | |
| Hukommelseskortstik | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| USB-port | Ingen |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 4 |
| Fiber optisk strømstik | SFP+ |
| Sikkerhed | |
| Firewall | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | PPSK, WPA, WPA-Enterprise, WPA-PSK, WPA2, WPA3 |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Filtrering | Ja |
| Protokoller | |
| Routing-protokoller | OSPF |
| DHCP-server | Ja |
| Netværk | |
| Ethernet LAN-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500 Mbit/s |
| VPN-server | Identity Endpoint One-Click VPN, Teleport Zero-Configuration VPN, WireGuard, OpenVPN, L2TP |
| Maksimal dækning | 160 m² |
| Ethernet LAN | Ja |
| Multicast-understøttelse | Ja |
| Balance system | Ja |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q |
| Maksimal Tx-effekt (2,4 GHz) | 23 dBmW |
| Maksimal Tx-kraft (5 GHz) | 26 dBmW |
| Politikbaseret routing | Ja |
| Trådløse LAN funktioner | |
| Wi-Fi-bånd | Tri-band (2,4 GHz/5 GHz/6 GHz) |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN dataoverførselshastighed (første bånd) | 688 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (anden bånd) | 4300 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (tredje band) | 5700 Mbit/s |
| WLAN dataoverførselshastighed (maks) | 5700 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 6E (802.11ax), Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenne | |
| Antennedesign | Intern |
| Niveau for antennestyrke (maks.) | 7 dBi |
| Strømstyring | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Strømforbrug (typisk) | 26 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyning | 50 W |
| Strømkilde type | Vekselstrøm, PoE |
| Power over Ethernet (PoE) spænding | 57 V |
| Design | |
| Produktfarve | Hvid |
| LED-indikatorer | Status |
| Husmateriale | Polykarbonat (PC) |
| Skærmtype | LCM |
| Indbygget skærm | Ja |
| Produkttype | Bordplade router |
| Emballeringsdata | |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Funktioner | |
| Bluetooth | Ja |
| Processorfrekvens | 1500 MHz |
| Processorkerner | 4 |
| Processor arkitektur | ARM Cortex-A53 |
| Intern hukommelse | 3000 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 300 |
| Logistik data | |
| Eksportkontrolklassisfikationsnummer (ECCN) | 5A992 |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 8517,62 |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), Industry Canada (IC) |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 110 mm |
| Dybde | 110 mm |
| Højde | 184,1 mm |
| Vægt | 1,1 kg |
| WAN-forbindelse | |
| DSL WAN | Ingen |
| Ethernet WAN | Ja |
| SIM-kort slot | Ingen |
| 3G/4G kompatibilitet USB-modem | Ingen |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.