TP-Link TL-SG1005LP netværksswitch Ikke administreret Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
TP-Link TL-SG1005LP. Switch-type: Ikke administreret. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 5. MAC adresselabel: 2000 entries, Switch kapacitet: 10 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x. DC indgangsspænding: 53.5 V. Strøm over Ethernet (PoE). Kan monteres på væggen
Produktegenskaber
| Netværk | |
|---|---|
| Flowkontrol support | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| MAC-adresse auto-forældelse understøttet | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| 10G understøttelse | Ingen |
| MAC-adresse auto-indlæring understøttet | Ja |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1p, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| Design | |
| Stativ-montering | Ingen |
| Kan monteres på væggen | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
| Stabelbar | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Varmeafgivelse | 161,98 BUT/t |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | DC/PoE |
| Strømforbrug (maks.) | 47,5 W |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Indgangsstrøm | 0.81 A |
| DC indgangsspænding | 53.5 V |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 4 |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet (PoE) porte, antal | 4 |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 40 W |
| Dataoverførsel | |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Jumbo rammer | 16000 |
| MAC adresselabel | 2000 entries |
| Switch kapacitet | 10 Gbit/sek. |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Hastighed for videresendelse | 7,44 Mpps |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 131 mm |
| Pakkedybde | 196 mm |
| Pakkehøjde | 121 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 730 g |
| Brugervejledning | Ja |
| Præstation | |
| Maksimal kabellængde | 100 m |
| Ventilatorfri | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 5 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 5 |
| Godkendelser | |
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
| Compliance-certifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Administrationsfunktioner | |
| Switch-type | Ikke administreret |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS |
| Overholdelse af bæredygtighed | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 99,8 mm |
| Dybde | 98 mm |
| Højde | 25 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.