Logitech Wireless Mouse M235 - trådløs mus, grå
M235, 1000 DPI, 2.4 GHz, 84 g
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Komfort overalt
Det kompakte og kurvede design med bløde gummigreb er altid behageligt – også når du er på farten.
Sig farvel til det upræcise pegefelt
Du får jævne markørbevægelser og dermed bedre kontrol og nemmere tekstmarkering hvor du bruger din computer mest.
Batteri med et års levetid
Du slipper for bøvl med batterier i et helt år. Du kan bruge afbryderknappen til at spare på strømmen, den smarte dvalefunktion forlænger batteriernes levetid, og i kraft af batteriindikatoren kommer det ikke bag på dig når batterierne er flade.**
Kurvet design
Designet til at passe godt til begge hænder. Bløde sidegreb og en behagelig form sikrer at du kan arbejde behageligt
– også efter mange timers brug.
1 års batterilevetid
Du slipper for bøvl med batterier i et helt år. Du kan bruge afbryderknappen og den dynamiske dvalefunktion til at spare på strømmen, og i kraft af indikatoren kommer det ikke bag på dig når batterierne er flade.*
Holdbarhed fra Logitech
Du får den høje kvalitet og holdbarhed som har gjort Logitech til verdens førende producent af mus – plus 3 års begrænset hardwaregaranti.
Logitech® Advanced Optical Tracking
Med Logitech Advanced Optical Tracking kan du nyde den præcise navigering når du er på dine yndlingswebsteder – på overflader hvor de fleste andre mus må give op.
Produktegenskaber
| Vægt og størrelse | |
|---|---|
| Mus, vægt | 84 g |
| Bredde | 95 mm |
| Dybde | 38,6 mm |
| Højde | 55 mm |
| Modtager bredde | 1,87 cm |
| Modtager dybde | 6,1 mm |
| Modtager højde | 1,44 cm |
| Modtager, vægt | 1,8 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 44 mm |
| Pakkedybde | 90 mm |
| Pakkehøjde | 118,5 mm |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtagertype | Unifying receiver |
| Samlende modtager | Ja |
| Pakkevægt | 128,1 g |
| Antal | 1 |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Information Pakning | |
| Brugervejledning | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Batterier medfølger | Ja |
| Mus | |
| Formål | Kontor |
| Anbefalet brug | PC/Laptop |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Antal knapper | 3 |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Rul | Ja |
| Rulle type | Hjul |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Antal rullehjul | 1 |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløst |
| Strømstyring | |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batteritype | AA |
| Strømkilde | Batterier |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Input device | |
| Enhed, interface | RF Trådløst |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Formål | Kontor |
| Knap type | Tryk på knapper |
| Antal knapper | 3 |
| Scroll type | Hjul |
| Bevægelsessensor teknologi | Optisk |
| Drejeknap | Ja |
| Anbefalet brug | PC/notebook |
| Frekvensbånd | 2.4 |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Ergonomisk | |
| Plug and play | Ja |
| Wireless rækkevide | 10 m |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
| Emballage indhold | |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Brugervejledning | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Samlende modtager | Ja |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | Windows XP, Windows Vista eller Windows 7Mac OS X 10.5 eller nyere Linux kernel 2.6+ USB-port |
| Emballageindhold | Mus USB-modtager 1 AA-batteri (installeret på forhånd) Brugervejledning |
| Kompatible operativsystemer | Windows XP, Windows Vista/Windows 7\nMac OS X 10.5+\nLinux Kernel 2.6+, Linux Kernel 2.6 + |
| USB påkrævet | Ja |
| Design | |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Modtager, type | Nano |
| Unifying modtager | Ja |
| Overflade farvning | Monoton |
| Produktfarve | Grå |
| Farve på produkt | Grå |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Formfaktor | Ambidextrous |
| Vægt & størrelser | |
| Modtager vægt | 6 g |
| Modtager bredde | 1,4 cm |
| Modtager dybde | 1,9 cm |
| Modtager højde | 6 mm |
| Bredde | 50 mm |
| Dybde | 90 mm |
| Højde | 33 mm |
| Vægt | 86 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 101 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 362 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 259 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,55 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Windows operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.