Logitech M720
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
I en verden med mange enheder er du sikker på succes med en M720 Triathlon Mouse. Du kan nemt klare alle dine opgaver ved at skifte mellem tre computere, og du kan scrolle lynhurtigt gennem dokumenter og websider. Øget effektivitet betyder at denne Bluetooth®- og Unifying-mus har energi til 24 måneder i et enkelt AA-batteri. Alt sammen i en mellemstor mus der passer komfortabelt under din hånd.
EASY-SWITCH-TEKNOLOGI
Du kan forbinde musen med tre computere og nemt skifte mellem dem ved at trykke på knappen der sidder praktisk under din tommelfinger. De tre lysende tal viser dig altid hvilken enhed der er forbindelse til.
LYNHURTIG SCROLLEFUNKTION
Du kan hurtigt gennemse lange dokumenter og websider ved at dreje på hjulet – så du kan stoppe øjeblikkeligt – eller du kan scrolle trinvist når du har brug for præcision.
ET SOLIDT OG VELFORMET DESIGN
En sand atlet: M720 er designet til udholdenhed og har knapper der holder til op til 10 millioner klik. Med det store højrehåndsdesign passer den perfekt i hånden, og pga. gummioverfladen er den ekstra blød at røre ved.
24 MÅNEDERS BATTERILEVETID
Denne mus er særdeles effektiv med 24 måneders levetid på et enkelt AA-batteri. Takket være tænd/sluk-knappen kan den holde endnu længere, og indikatoren advarer dig når batteriet er ved at løbe tør.
PERSONLIG PRODUKTIVITET
Du kan udnytte alle mulighederne og tilpasse dem efter dine behov hvis du downloader og installerer Logitech Options™-softwaren på Mac® OS X eller Windows. De trinvise anvisninger hjælper dig med at konfigurere og tildele funktioner til knapper. Der findes en fordybelsesguide hvor du kan få svar på dine spørgsmål.
Produktegenskaber
| Information Pakning | |
|---|---|
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Unifying modtager | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Modtager, type | Nano |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Batterier medfølger | Ja |
| Bredde (emballage) | 93 mm |
| Dybde (emballage) | 126 mm |
| Højde (emballage) | 184 mm |
| Pakke vægt | 176 g |
| Emballagetype | Blister |
| Antal | 1 |
| Vægt og størrelse | |
| Mus, vægt | 135 g |
| Bredde | 74 mm |
| Dybde | 115 mm |
| Højde | 45 mm |
| Vægt | 135 g |
| Modtager bredde | 1,44 cm |
| Modtager dybde | 1,87 cm |
| Modtager højde | 6,1 mm |
| Modtager, vægt | 1,8 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Emballagetype | Blister |
| Pakkebredde | 50 mm |
| Pakkedybde | 91 mm |
| Pakkehøjde | 139 mm |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtagertype | Unifying receiver |
| Samlende modtager | Ja |
| Pakke bredde | 93 mm |
| Pakke dybde | 126 mm |
| Pakke højde | 184 mm |
| Pakketype | Blister |
| Bredde (emballage) | 93 mm |
| Dybde (emballage) | 126 mm |
| Højde (emballage) | 184 mm |
| Pakkevægt | 188,4 g |
| Antal | 1 |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Unifying modtager | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Modtager, type | Unifying receiver |
| Batterier medfølger | Ja |
| Mus | |
| Formål | Kontor |
| Enhed, interface | RF trådløs+Bluetooth |
| Anbefalet brug | Universel |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Knap type | Trykte knapper |
| Justerbar bevægelsesopløsning | Nej |
| Bevægelsessensor teknologi | Optisk |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Antal knapper | 8 |
| Scroll type | Hjul |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Rulle type | Hjul |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Antal rullehjul | 1 |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløs + Bluetooth |
| Brugerdefinerbar bevægelsesopløsning | Ingen |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Strømstyring | |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batteritype | AA |
| Strømkilde | Batterier |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| Batteriets levetid | 24 måned(er) |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Input device | |
| Enhed, interface | RF Trådløs+Bluetooth |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Formål | Kontor |
| Knap type | Tryk på knapper |
| Antal knapper | 8 |
| Scroll type | Hjul |
| Bevægelsessensor teknologi | Optisk |
| Anbefalet brug | Universel |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Antal opløsningsmåder | 3 |
| Wireless rækkevide | 10 m |
| Justerbar bevægelsesopløsning | Nej |
| Emballage indhold | |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Brugervejledning | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Modtagertype | Unifying receiver |
| Samlende modtager | Ja |
| Logistik data | |
| Hoved emballage GTIN (EAN/UPC) | 50992060650811 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 101 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 407 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 258 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2 kg |
| Hovedkasse (ekstern), bredde | 10,1 cm |
| Hovedemballage (ekstern) længde | 40,7 cm |
| Hovedkasse (udvendig) GTIN (EAN/UPC) | 50992060650811 |
| Hovedemballage (ekstern) GTIN (EAN/UPC) | 50992060650811 |
| Ydre emballage, bredde | 10,1 cm |
| Hovedemballage længde | 40,7 cm |
| Ydre emballage, højde | 25,8 cm |
| Master kartonvægt | 2 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | Logitech Unifying-modtager Kræves: tilgængelig USB-port Windows 10 eller nyere macOS 10.5 eller nyere Chrome OS Linux Kernel 2.6+ Bluetooth Krav: Bluetooth Low Energy-teknologi Android 5.0 eller nyere iPadOS 13.1 eller nyere |
| Emballageindhold | Trådløs mus Unifying-modtager 1 AA-batteri Brugervejledning |
| Design | |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Modtager, type | Nano |
| Unifying modtager | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| LED-indikatorer | Ja |
| Farve på produkt | Sort, Hvid |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Formfaktor | Højre hånd |
| LED indikatorer | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Modtager vægt | 1,8 g |
| Modtager bredde | 1,44 cm |
| Modtager dybde | 6,1 mm |
| Modtager højde | 1,87 cm |
| Modtager, vægt | 1,8 g |
| Bredde | 74 mm |
| Dybde | 115 mm |
| Højde | 45 mm |
| Vægt | 135 g |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iPadOS |
| Understøttede Windows operativsystemer | Windows 10 Education,Windows 10 Enterprise,Windows 10 Home,Windows 10 Pro,Windows 7 Enterprise,Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Professional,Windows 7 Starter,Windows 7 Ultimate,Windows 8,Windows 8 Enterprise,Windows 8 Pro,Windows RT |
| Understøttede Mac operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite |
| Understøttede Linux operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Ergonomisk | |
| Wireless rækkevide | 10 m |
| LED indikatorer | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.