Logitech M500s Advanced Corded Mouse - mus
7 knoppen, 400 - 4000 DPi , 1.8 m, 69 x 126 x 42 mm, 144 g
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
AVANCERET MUS MED LEDNING
M500s gør dit arbejde nemmere med ultrahurtig scrolning og syv konfigurerbare genvejsknapper. Musen i fuld størrelsen har et perfekt udformet design der kombinerer komfort og præcision, så du kan arbejde smartere og hurtigere. Nu med justerbar DPI og Logitech OPTIONS-software.
ULTRAHURTIG PRÆCISIONSSCROLNING
Nu kan du scrolle på to måder. Fly gennem lange dokumenter og websider med ultrahurtig scrolning. Eller brug den trinvise funktion til at scrolle præcist gennem regneark, fotoalbummer eller afspilningslister.
FULD STØRRELSE OG FORMET TIL KOMFORT
Få den nødvendige støtte med en mus i fuld størrelse og en perfekt form. Sidegreb i blødt gummi og et afrundet design gør det komfortabelt at bruge musen hele dagen, så du kan arbejde, spille og bruge den optimalt.
7 KNAPPER TIL RÅDIGHED
Naviger og arbejd bedre med syv knapper som kan tilpasses. Konfigurer dem via Logitech OPTIONS-softwaren så de kan udføre specifikke funktioner for dig. Brug dem til at kopiere og indsætte, flytte fremad eller tilbage – eller en hvilken som helst anden opgave der gør dit liv nemmere.
HURTIG OG PRÆCIS MARKØRSTYRING
Nu kan du justere til mellem 400-4000 DPI for præcis og hurtig markørstyring på næsten enhver overflade. Find den perfekte hastighed og præcision til din skærmstørrelse, opløsning og den aktuelle opgave via Logitech OPTIONS-softwaren.
PLUG AND PLAY-INSTALLATION
Musen fungerer så snart den er sluttet til. Du skal blot sætte ledningen i USB-porten, og så er du klar.
Produktegenskaber
| Display | |
|---|---|
| Skærmopløsning | 3840 x 2160 pixel |
| Responstid | 5 ms |
| Adobe RGB dækning | 85% |
| NTSC-dækning (typisk) | 87,2% |
| Paneltype | VA |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 100000:1 |
| sRGB-dækning (typisk) | 99,9% |
| Skærmteknologi | LED |
| Skærm diagonal | 80 cm (31.5") |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 2500:1 |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 250 cd/m² |
| Farveområde | 91,6% |
| HD-type | 4K Ultra HD |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt (med stativ) | 8,1 kg |
| Bredde (uden stativ) | 71,6 cm |
| Højde (uden stativ) | 42 cm |
| Bredde (med stativ) | 716,2 mm |
| Dybde (med stativ) | 226 mm |
| Højde (med stativ) | 610 mm |
| Dybde (uden stativ) | 5,29 cm |
| Vægt (uden stativ) | 5,5 kg |
| Bredde | 69 mm |
| Dybde | 126 mm |
| Højde | 42 mm |
| Vægt | 144 g |
| Ergonomisk | |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Højdejustering | 13,5 cm |
| Plug and play | Ja |
| Pivot vinkel | -2 - 92° |
| VESA montering | Ja |
| Drejelig | Ja |
| Akse | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Drejevinkel område | -45 - -45° |
| Hældningsvinkelområde | -7 - 13° |
| Vipbar | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 50 mm |
| Pakkedybde | 91 mm |
| Pakkehøjde | 139 mm |
| Pakketype | Blister |
| Hurtig start guide | Ja |
| Pakkevægt | 200 g |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Antal | 1 |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, HDMI |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Strømkilde | Kabel |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 10 - 80 °C |
| Mus | |
| Formål | Kontor |
| Antal programmerbare knapper | 7 |
| Bevægelsesopløsning | 4000 dpi |
| Antal knapper | 7 |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Rulle type | Hjul |
| Rullende retning | Lodret |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Antal rullehjul | 1 |
| Enhedsgrænseflade | USB Type-A |
| Brugerdefinerbar bevægelsesopløsning | Ja |
| Programmerbare museknapper | Ja |
| Knapfunktioner | Forlæns |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | – Windows 10 eller nyere, Windows 8, Windows 7 – Mac OS X 10.5 eller nyere – Chrome OS – Linux Kernel 2.6+ |
| Emballageindhold | Mus med ledning Det indeholder kassen Brugervejledning |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 2 |
| DisplayPort-version | 1.2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| USB-hub-version | 2.0 / 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Antal upstream-porte | 2 |
| HDMI | Ja |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| DVI-port | Nej |
| Præstation | |
| Spiltilstand | Ja |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Farve på produkt | Sort, Sølv |
| Ergonomisk designet | Ja |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Formfaktor | Højre hånd |
| Gummigreb | Ja |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 105 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 442 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 258 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2,08 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e) | Nej |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Emballage indhold | |
| Batterier inkluderet | Ingen |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.