Logitech M280
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
M280 giver dig mulighed for at krydse gennem din travle dag med en helt ny grad af komfort. Det buede greb lavet af blødt gummi passer naturligvis til din hånd, når du bevæger musen og scroller med fremragende nøjagtighed. Det langvarige batteri, den brede kompatibilitet og den stærke trådløse forbindelse sikrer høj pålidelighed og brugervenlighed.
BEHAGELIGT AT BRUGE HELE DAGEN
M280 er et resultat af Logitechs ekspertise og innovative tilgang til design af komfortable løsninger i over 25 år. Dens asymmetriske form er omhyggeligt udformet til at lede din højre hånd til en naturlig position, mens den bløde gummioverflade med markante mønstre forbedrer følelsen. Alt det der giver dig mulighed for at arbejde eller studere komfortabelt i timevis.
NEM NAVIGATION, PRÆCIS KONTROL
Bevæg musen og scrol med fremragende nøjagtighed og præcision. M280 har et gummiscrollehjul med taktil fornemmelse, der giver dig en kontrolleret scrolleoplevelse med én linje ad gangen. Logitechs højpræcisionssporing giver markørkontrol på næste niveau for fantastisk navigation på næsten enhver overflade.
NEM PLUG AND PLAY-TILSLUTNING
Opsætning af M280 tager et øjeblik. Tilslut blot USB-modtageren til din computer eller bærbare computer og start arbejdet på få sekunder. Modtageren giver en stærk, pålidelig og problemfri forbindelse inden for op til 10 meter.
KVALITET DU KAN STOLE PÅ
Musen er bygget med de samme høje kvalitetsstandarder, der har gjort Logitech til den førende inden for mus og tastaturer. Holdbar og pålidelig, M280 fungerer også i op til 18 måneder uden udskiftning af batterier takket være tænd / sluk-knappen og automatisk strømbesparelsestilstand.
KOMPATIBEL MED DET MESTE
M280 fungerer problemfrit på de fleste OS, inklusive Windows, macOS, og Linux. Derudover er det et Certificeret Works With Chromebook produkt.
Produktegenskaber
| Information Pakning | |
|---|---|
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Modtager, type | Nano |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Batterier medfølger | Ja |
| Bredde (emballage) | 146 mm |
| Dybde (emballage) | 85 mm |
| Højde (emballage) | 205 mm |
| Pakke vægt | 158 g |
| Vægt og størrelse | |
| Mus, vægt | 91 g |
| Bredde | 67,9 mm |
| Dybde | 38,4 mm |
| Højde | 105,4 mm |
| Vægt | 91 g |
| Modtager bredde | 1,87 cm |
| Modtager dybde | 6,1 mm |
| Modtager højde | 1,44 cm |
| Modtager, vægt | 1,8 g |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 44 mm |
| Pakkedybde | 90 mm |
| Pakkehøjde | 118,5 mm |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Pakke bredde | 146 mm |
| Pakke dybde | 85 mm |
| Pakke højde | 205 mm |
| Bredde (emballage) | 146 mm |
| Dybde (emballage) | 85 mm |
| Højde (emballage) | 205 mm |
| Pakkevægt | 124,5 g |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Antal | 1 |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Modtager, type | Nano receiver |
| Batterier medfølger | Ja |
| Mus | |
| Formål | Kontor |
| Enhed, interface | RF trådløst |
| Anbefalet brug | PC/Laptop |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Wireless rækkevide | 25 m |
| Knap type | Trykte knapper |
| Bevægelsessensor teknologi | Optisk |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Antal knapper | 3 |
| Drejeknap | Ja |
| Scroll type | Hjul |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Rul | Ja |
| Rulle type | Hjul |
| Rullende retning | Lodret |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Antal rullehjul | 1 |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløst |
| Retninger for scroll | Lodret |
| Strømstyring | |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Batteritype | AA |
| Strømkilde | Batterier |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
| Batteriets levetid | 18 måned(er) |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Input device | |
| Enhed, interface | RF Trådløst |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Formål | Kontor |
| Knap type | Tryk på knapper |
| Antal knapper | 3 |
| Scroll type | Hjul |
| Bevægelsessensor teknologi | Optisk |
| Drejeknap | Ja |
| Anbefalet brug | PC/notebook |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Retninger for scroll | Lodret |
| Wireless rækkevide | 25 m |
| Ergonomisk | |
| Plug and play | Ja |
| Gummigreb | Ja |
| Wireless rækkevide | 25 m |
| LED indikatorer | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
| Emballage indhold | |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Logistik data | |
| Hoved emballage GTIN (EAN/UPC) | 50992060525416 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 101 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 362 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 259 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,64 kg |
| Produkter pr. palle | 980 stk |
| Produkter pr. intermodal container (20 fod) | 18560 stk |
| Produkter pr. intermodal container (40 fod) | 38320 stk |
| Produkter pr. intermodal container (40 fod, HC) | 43110 stk |
| Hovedkasse (ekstern), bredde | 43,8 cm |
| Hovedemballage (ekstern) længde | 11,8 cm |
| Hovedkasse (udvendig) GTIN (EAN/UPC) | 50992060525416 |
| Mængde pr. intermodal container (20 fod) | 18560 stk |
| Mængde pr. intermodal container (40 fod) | 38320 stk |
| Mængde pr. intermodal container (40 fod, HC) | 43110 stk |
| Antal pr. kombineret beholder (20 fod) | 18560 stk |
| Antal pr. kombineret beholder (40 fod) | 38320 stk |
| Antal pr. kombineret beholder (40 fod, HC) | 43110 stk |
| Hovedemballage (ekstern) GTIN (EAN/UPC) | 50992060525416 |
| Ydre emballage, bredde | 43,8 cm |
| Hovedemballage længde | 11,8 cm |
| Ydre emballage, højde | 26,4 cm |
| Master kartonvægt | 1,84 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Antal pr. kombinerede beholder (20ft) | 18560 stk |
| Antal pr. kombinerede beholder (40ft) | 38320 stk |
| Antal pr. palle | 980 stk |
| Antal pr. kombinerede beholder (40ft, HC) | 43110 stk |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | USB-modtager Krav: Ledig USB-port Windows 10, 11 eller nyere macOS 11 eller nyere ChromeOS Linux |
| Pakkevægt | 140 kg |
| Emballageindhold | Wireless Mouse M280 Nanomodtager 1 AA-batteri (installeret på forhånd) Brugervejledning |
| Design | |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Modtager, type | Nano |
| Unifying modtager | Ja |
| Overflade farvning | Monotone |
| Produktfarve | Sort |
| Farve på produkt | Sort |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Formfaktor | Højre hånd |
| Gummigreb | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Modtager vægt | 1,8 g |
| Modtager bredde | 1,44 cm |
| Modtager dybde | 6,1 mm |
| Modtager højde | 1,87 cm |
| Modtager, vægt | 1,8 g |
| Bredde | 67,9 mm |
| Dybde | 105,4 mm |
| Højde | 38,4 mm |
| Vægt | 91 g |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede Windows operativsystemer | Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows 8,Windows 8 Enterpr |
| Understøttede Mac operativsystemer | Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede Linux operativsystemer | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Tekniske detaljer | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.