Logitech LGT-M705S
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
MØD MARATHON-MUSEN
Præcisionsmusen, der er bygget til langdistanceflyvning, med en skulpturel form, scrolning i dobbelt tilstand og mere kontrol, så du kan tackle enhver opgave. En imponerende op til 3 års batterilevetid 4Batteriets levetid kan variere afhængigt af brug og beregningsforhold. og sikker trådløs forbindelse sikrer, at du kan fortsætte og udføre det præcise arbejde med høj ydeevne, du udfører.
LYNHURTIG SCROLLEFUNKTION
Scrol bedre, registrer bedre og få mere gjort Scrolning med to funktioner giver dig mulighed for at skifte mellem hastighed og præcision, så du kan flyve gennem lange websider eller gå igennem dem linje for linje. Skift tilstande med et klik. Præcisionssporing giver dig overlegen markørkontrol ved 1000 dpi. Scrol vandret med vippehjulet – perfekt til store regneark, store billeder og websider. Tilpas din oplevelse med Logitech Options.
3 ÅRS BATTERILEVETID
Den supereffektive teknik kombineret med en automatisk strømsparetilstand og tænd/sluk-knap giver dig op til 36 måneder 5Batteriets levetid kan variere afhængigt af brug og beregningsforhold. af batteriets levetid. Arbejd ubekymret, og bliv ved i op til 3 år, før du skal skifte batterier.
DESIGNET TIL KOMFORT
Den konturformede form i fuld størrelse følger din hånds naturlige kurve, så du kan forblive produktiv længere. Et højrehåndet design har også sidegreb i gummi for ekstra komfort, så du kan arbejde komfortabelt, selv i lange timer.
TRÅDLØS FRIHED
En stærk, pålidelig forbindelse giver dig op til 10 meter6Trådløs rækkevidde kan variere afhængigt af bruger-, miljø- og computervilkår af trådløs frihed med en stærk, pålidelig Unifying™ USB-modtager. Tilslut op til seks kompatible enheder til denne ene modtager uden at bekymre dig om forsinkelse eller frafald. M705 er kompatibel med macOS og Windows®. Derudover er det et Certificeret Works With Chromebook™-produkt7Dette produkt er certificeret til at opfylde Googles kompatibilitetsstandarder. Google er ikke ansvarlig for dette produkts funktionalitet eller for om det overholder sikkerhedsstandarder. Chromebook og mærket "Works With Chromebook" er varemærker tilhørende Google LLC., så du kan forblive produktiv uanset hvad.
MERE KONTROL, FLERE INDSTILLINGER
Brug Logitech Options til at tilpasse alle fem knapper i M705, inklusive bekvemt placerede tommelfingerkontrolknapper. Opret genveje for at åbne browservinduer, spring til fuld skærm, åbn applikationer m.m. Gå hurtigt gennem websider, regneark, billeder og øg din produktivitet. Intuitiv software gør det nemt at tilpasse.
ÅRTIER MED FANTASTISK DESIGN
Vi bringer over 25 års ekspertise og innovation, der skaber mus i forskellige størrelser og former, der giver en ekstra grad af komfort. Vores løsninger er omhyggeligt udformet til at passe til højre- eller venstrehåndede brugere, hvilket gør det lettere at finde det produkt, der passer til dig.
Produktegenskaber
| Design | |
|---|---|
| Overholder RoHS | Ja |
| Oprindelsesland | Kina |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Modtager, type | Nano |
| Unifying modtager | Ja |
| Overflade farvning | Monoton |
| Produktfarve | Kul |
| Farve på produkt | Kul |
| Overfladefarvning | Monokromatisk |
| Formfaktor | Højre hånd |
| Information Pakning | |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Unifying modtager | Ja |
| Modtager, type | Nano |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Batterier medfølger | Ja |
| Lynhåndbog | Ja |
| Software CD | Ja |
| Bredde (emballage) | 93 mm |
| Dybde (emballage) | 126 mm |
| Højde (emballage) | 184 mm |
| Pakke vægt | 176 g |
| Vægt og størrelse | |
| Mus, vægt | 135 g |
| Bredde | 109 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 40 mm |
| Vægt | 135 g |
| Modtager bredde | 1,87 cm |
| Modtager dybde | 1,44 cm |
| Modtager højde | 6,1 mm |
| Emballeringsdata | |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Pakkebredde | 50 mm |
| Pakkedybde | 91 mm |
| Pakkehøjde | 139 mm |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Samlende modtager | Ja |
| Pakke bredde | 93 mm |
| Pakke dybde | 126 mm |
| Pakke højde | 184 mm |
| Hurtigstart vejledning | Ja |
| Software CD | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Lynhåndbog | Ja |
| Bredde (emballage) | 93 mm |
| Dybde (emballage) | 126 mm |
| Højde (emballage) | 184 mm |
| Pakkevægt | 192,9 g |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Antal | 1 |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Trådløs modtager, interface | USB |
| Unifying modtager | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Modtager, type | Unifying receiver |
| Batterier medfølger | Ja |
| Mus | |
| Formål | Kontor |
| Enhed, interface | RF trådløst |
| Anbefalet brug | Universel |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Wireless rækkevide | 10 m |
| Knap type | Trykte knapper |
| Bevægelsessensor teknologi | Laser |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Antal knapper | 7 |
| Scroll type | Hjul |
| Overholder RoHS | Ja |
| Programmerbare muse-knapper | Ja |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Bevægelsesdetekteringsteknologi | Optisk |
| Rulle type | Hjul |
| Rullende retning | Vertikal/horisontal |
| Knapper type | Trykte knapper |
| Antal rullehjul | 1 |
| Enhedsgrænseflade | RF trådløst |
| Programmerbare museknapper | Ja |
| Retninger for scroll | Vertikal/horisontal |
| Strømstyring | |
| Antal understøttede batterier | 2 |
| Batteritype | AA |
| Strømkilde | Batterier |
| Batteriteknologi | Alkaline |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
| Batteriets levetid | 36 måned(er) |
| Batterikapacitet | 2000 mAh |
| Input device | |
| Enhed, interface | RF Trådløst |
| Antal scroll hjul | 1 |
| Formål | Kontor |
| Knap type | Tryk på knapper |
| Antal knapper | 7 |
| Scroll type | Hjul |
| Bevægelsessensor teknologi | Laser |
| Drejeknap | Ja |
| Anbefalet brug | Universel |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Bevægelsesopløsning | 1000 dpi |
| Programmerbare muse-knapper | Ja |
| Retninger for scroll | Lodret/vandret |
| Wireless rækkevide | 10 m |
| Emballage indhold | |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-A |
| Brugervejledning | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Modtagertype | Nano-modtager |
| Samlende modtager | Ja |
| Logistik data | |
| Hoved emballage GTIN (EAN/UPC) | 50992060239016 |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 101 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 407 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 258 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 2 kg |
| Produkter pr. palle | 1520 stk |
| Produkter pr. intermodal container (20 fod) | 28170 stk |
| Produkter pr. intermodal container (40 fod) | 57870 stk |
| Hovedkasse (ekstern), bredde | 10,1 cm |
| Hovedemballage (ekstern) længde | 40,7 cm |
| Hovedkasse (udvendig) GTIN (EAN/UPC) | 50992060239016 |
| Mængde pr. intermodal container (20 fod) | 28170 stk |
| Mængde pr. intermodal container (40 fod) | 57870 stk |
| Antal pr. kombineret beholder (20 fod) | 28170 stk |
| Antal pr. kombineret beholder (40 fod) | 57870 stk |
| Hovedemballage (ekstern) GTIN (EAN/UPC) | 50992060239016 |
| Ydre emballage, bredde | 10,1 cm |
| Hovedemballage længde | 40,7 cm |
| Ydre emballage, højde | 25,8 cm |
| Master kartonvægt | 2 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Oprindelsesland | Kina |
| Antal pr. kombinerede beholder (20ft) | 28170 stk |
| Antal pr. kombinerede beholder (40ft) | 57870 stk |
| Antal pr. palle | 1520 stk |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | – Windows 10, Windows 8, Windows 7 og nyere – Mac OS X 10.11 eller nyere – USB-port |
| Emballageindhold | Mus Logitech Unifying-modtager 2 AA-batterier Brugervejledning |
| Sustainability | |
| Bæredygtighedscertifikater | RoHS |
| Tekniske detaljer | |
| Bæredygtighedscertifikater | RoHS |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84716070 |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Vægt & størrelser | |
| Modtager vægt | 1,8 g |
| Modtager bredde | 1,87 cm |
| Modtager dybde | 6,1 mm |
| Modtager højde | 1,44 cm |
| Bredde | 71 mm |
| Dybde | 109 mm |
| Højde | 42 mm |
| Vægt | 135 g |
| Ergonomisk | |
| Indbygget on/off-knap (tænd/sluk) | Ja |
| Gummigreb | Ja |
| Wireless rækkevide | 10 m |
| Trådløs rækkevidde | 10 m |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja, MacOS |
| Understøttede Windows operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Home Basic, W |
| Understøttede Mac operativsystemer | Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion,Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | RoHS |
| Compliance-certifikater | RoHS |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.