Apple MacBook Neo Apple A A18 Pro Laptop 33 cm (13") 8 GB 512 GB SSD Wi-Fi 6E (802.11ax) macOS Tahoe Lyserød
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Hej, Neo.
Produktegenskaber
| Strømstyring | |
|---|---|
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 35 W |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 20 W |
| USB strømforsyning | Ja |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Display | |
| Skærmopløsning | 2408 x 1506 pixel |
| Vis antal farver | 1,07 milliarder farver |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus), High Dynamic Range 10 (HDR10), Hybrid Log-Gamma (HLG), Dolby Vision |
| Paneltype | IPS |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| Skærm diagonal | 33 cm (13") |
| Berøringsskærm | Ingen |
| Skærmens lysstyrke | 500 cd/m² |
| Pixeltæthed | 219 ppi |
| Vis navn til markedsføring af teknologi | Flydende retina |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Antal understøttede eksterne skærme | 1 |
| RGB-farverum | sRGB |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Grafik | |
| 4 | Apple |
| Indbyggede grafikadapterkerner | 5 |
| Understøttelse af indbygget 4K grafikadapter | Ja |
| Producent af indbygget GPU | Apple |
| Acceleration af strålesporing | Ja |
| On-board GPU manufacturer | Apple |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Apple GPU |
| On-board grafikkort | Ja |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 60 GB/sek. |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Apple |
| Netværk | |
| Bluetooth | Ja |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bluetooth-version | 6.0 |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Generering af mobilnetværk | Ikke understøttet |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Driftshøjde | 0 - 3000 m |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 90% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -25 - 45 °C |
| Ikke-drift højde | 0 - 4500 m |
| Maksimal forsendelseshøjde | 10500 m |
| Porte & Grænseflader | |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 0 |
| Antal USB4 Gen 3x2-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| Antal USB 2.0 type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 0 |
| Opladningsport type | USB Type-C |
| Antal USB4 Gen 2x2-porte | 0 |
| Antal micro-HDMI-porte | 0 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 0 |
| Antal USB 2.0-porte | 0 |
| Antal DisplayPorts | 0 |
| Antal HDMI-porte | 0 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Lyd | |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal indbyggede højttalere | 2 |
| Understøttede lydformater | AAC, MP3, ALAC, FLAC |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Mikrofontilstande | Voice Isolation, Wide Spectrum |
| Rumlig lyd | Ja |
| Processor | |
| Performance-kerner | 2 |
| Effektive kerner | 4 |
| Processorserie | Apple A |
| Processormodel | A18 Pro |
| Processorkerner | 6 |
| Processorproducent | Apple |
| Lagring | |
| Indbygget kortlæser | Ingen |
| Kompatible hukommelseskort | Ikke understøttet |
| Intel® Optane™ hukommelsesmodul installeret | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| Andre funktioner | |
| Garantiperiode | 1 År |
| Understøttede videoformater | HEVC, H.264, AV1 |
| Dolby-teknologier | Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Atmos |
| Design | |
| Introduktionsår | 2026 |
| Produktfarve | Lyserød |
| Produkttype | Laptop |
| Formfaktor | Muslingeskal |
| Introduktionsmåned | Marts |
| Tastatur | |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Pegeredskab | Trackpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ingen |
| Batteri | |
| Kontinuerlig videoafspilningstid (streamet) | 16 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 36,5 Wh |
| Browsing tid (Wi-Fi) | 11 t |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 52,7 mm |
| Pakkedybde | 320,6 mm |
| Pakkehøjde | 227,8 mm |
| Pakkevægt | 1,79 kg |
| Sikkerhed | |
| Fingeraftrykslæser | Ja |
| Neural processor-enhed (NPU) | |
| Neural processor-enhed (NPU) | Apple Neural Engine (ANE) |
| Neural processorenhed (NPU)-kerner | 16 |
| Hukommelse | |
| Maksimal intern hukommelse | 8 GB |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Processor særlige funktioner | |
| Video-afkodningsmotor | Ja |
| Video-kodningsmotor | Ja |
| Intel® Evo™ Platform Verified | Ingen |
| Software | |
| Apple Intelligence | Ja |
| Forudinstalleret software | App Store, Books, Calendar, Contacts, FaceTime, Find My, Freeform, Games, GarageBand, Home, iMovie, iPhone Mirroring, Journal, Keynote, Mail, Maps, Messages, Music, News, Notes, Numbers, Pages, Passwords, Phone, Photo Booth, Photos, Podcasts, Preview, QuickTime Player, Reminders, Safari, Shortcuts, Stocks, Time Machine, Tips, TV, Voice Memos, Weather |
| Operativsystem installeret | macOS Tahoe |
| Specifikke funktioner for mærket | |
| Tilgængelighedsfunktioner | Stemmestyring, VoiceOver, Zoom, Increase Contrast, Reduce Motion, Siri og diktering, Switch Control, Lukkede billedtekster, Text to Speech |
| Præstation | |
| Reparationsindeks | 6.8 |
| Kamera | |
| Frontkamera opløsning | 1920 x 1080 pixel |
| Front kamera HD type | Fuld HD |
| Front kamera | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 297,5 mm |
| Dybde | 206,4 mm |
| Højde | 12,7 mm |
| Vægt | 1,23 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.