Brother HL-L2445DW laser printer 1200 x 1200 dpi A4 Wi-Fi
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Arbejd smartere, uanset om du er hjemme eller på kontoret, og tilslut nemt med Brothers HL-L2445DW. Denne s/h-laserprinter har en række effektive funktioner, der sparer dig tid med hurtigt, fejlfrit print, automatisk dobbeltsidet print og en høj papirkapacitet. Download Brother Mobile Connect-appen og kom nemt i gang, så du kan printe, hvor du er - stort set. HL-L2445DW holder dine printomkostninger nede ved hjælp af en separat tromle og toner. Den medfølgende toner sikrer print af op til 1.200 sider7, der understøtter dine behov for større printmængde. Det er nemt at skifte toner, og du kan tilkøbe en toner med høj kapacitet, der sikrer print af op til 3.000 sider7, hvilket reducerer omkostningerne pr. side og hyppigheden af udskiftning.
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Printhastighed | |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 32 sider pr. minut |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Opvarmningstid | 20 sek./side |
| Maksimal opløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Farve | Ingen |
| Tid til første side (sort, normal) | 8,5 sek./side |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 8 sider pr. minut |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (slukket) | 0,5 W |
| Strømforbrug (maks.) | 920 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforbrug (udskrivning) | 470 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,35 kWh/uge |
| Strømforbrug (klar) | 43 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 32 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 35 - 85% |
| Papirhåndtering | |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Brev |
| Kuverter størrelser | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Brugerdefineret mediebredde | 76,2 - 215,9 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 127 - 355,6 mm |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| ISO B-serie, størrelser (B0...B9) | B5 |
| JIS B-seriens størrelser (B0…B9) | B5, B6 |
| Medietyper til papirbakke | Kuverter, Etiketter, Almindeligt papir, Genbrugspapir, Tykt papir, Tykkere papir, Tyndt papir |
| Funktioner | |
| Udskrivning af farver | Sort |
| Antal printpatroner | 1 |
| Oprindelsesland | Vietnam |
| Design | |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Produktfarve | Sort |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Tekniske detaljer | |
| Palletype | 1200 x 1000 mm |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 8 stk |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 438 mm |
| Pakkedybde | 283 mm |
| Pakkehøjde | 519 mm |
| Pakkevægt | 8,17 kg |
| Logistik data | |
| Produkter pr. palle | 24 stk |
| Pallens bruttohøjde | 17,1 cm |
| Pallens bruttovægt | 214,1 kg |
| Lag pr. palle | 3 stk |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 24 stk |
| Netværk | |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPA2-TKIP, WPA3-SAE |
| Wi-Fi | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN | Ja |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Andre funktioner | |
| Pakkevægt | 8260 kg |
| Opbevaring af reservedele | 5 År |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 64 MB |
| Støjniveau (klar) | 49 dB |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 150 ark |
| Samlet antal inputbakker | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 283 mm |
| Dybde | 519 mm |
| Højde | 438 mm |
| Vægt | 7,3 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.