Nordic Gaming NGC-1143 computeretui Mini Tower Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Nordic Gaming Fenris - NGC-1143 - Minitower - micro-ATX - sidepanel med vindue - ingen strømforsyning (ATX) - 3 x RGB kabinet fans - USB/Lyd
Produktegenskaber
| Lagring | |
|---|---|
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
| Design | |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Antal 5.25" bays | 0 |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Produktfarve | Sort |
| Siderude | Ja |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Formfaktor | Mini Tower |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Køleplade inkluderet | Ingen |
| Velegnet til | Spil |
| Type | PC |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Transporthjul | Ingen |
| Maksimal højde på CPU-køler | 16 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 29,5 cm |
| Antal understøttede lagerdiske | 3 |
| Antal 2.5" bays | 2 |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | micro ATX, Mini-ATX |
| Indbyggede højttaler(e) | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| FireWire-porte (IEEE 1394) | 0 |
| Lydudgang | Ja |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 0 |
| Lydindgang | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ingen |
| Antal HDMI-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| Seriel port via intern header | Ja |
| Antal serielle porte | 3 |
| Strømforsyning | |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Nedkøling | |
| Understøttede størrelser på frontradiator | 120,240,280 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 120 mm |
| De mest almindelige radiatorstørrelser understøttes | 120,240 mm |
| Frontventiler installeret | 2x 120 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 2 |
| Bagerste ventilatorer installeret | 1x 120 mm |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 200 mm |
| Dybde | 310 mm |
| Højde | 375 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.