Nordic Gaming Mjolner RGB Mini Tower micro-ATX Sort
Nordic Gaming Mjolner - NGC-1976 - Minitower - micro-ATX - sidepanel med vindue - ingen strømforsyning (ATX) - 3 x A-RGB kabinet fans - USB/Lyd
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
| Model | Minitower |
| I/O Kontakter | 1 x USB 3.0 - 2x USB 2.0 - 1x hovedtelefon/mikrofon |
| Understøttede motherboards | microATX, Mini-ITX |
| Egenskaber, Systemkabinet | Meshed front panel, kabeladministrations-system, understøtter 120 mm radiator bagtil - 120/240/280 mm radiator i frontpanel - 120/240 mm i toppen, PSU-dække, aftagelig støvfilter |
| Sidepanel i vindue | Ja, hærdet glas |
| Antal interne bays | 4 |
| Maks. højde for CPU-køler | 160 mm |
| Maks. længde for videokort | 340mm |
| Udvidelses-båse | 2 intern - 3,5" | 2 intern - 2,5" |
| Kølesystem | 120 mm 4-pins blæser-stikforbindelse male+female / 3-pin A-RGB-stikforbindelse male+female x 3 |
| Dimensioner (H x B x D) | 375 x 200 x 350 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.