Logitech Zone Wireless 2 – trådløst headset
Zone Wireless 2 – trådløst headset
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Produktegenskaber
| Systemkrav | |
|---|---|
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-C |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AVRCP, HFP, HSP, SPP |
| Bluetooth-version | 5.2 |
| RF-forbindelse | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Trådløs rækkevidde (sigtelinje) | 50 m |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 179,1 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 183,9 mm |
| Vægt | 230 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 62 mm |
| Pakkedybde | 228 mm |
| Pakkehøjde | 221 mm |
| Pakkevægt | 509 g |
| Mikrofon | |
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Antal mikrofoner | 5 |
| Hybrid støjreduktion | Ja |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Høretelefoner | |
| Ørekobling | Supraaural |
| Driverenhed | 4 cm |
| Støjreduktion | Ja |
| Støjreduktionstype | Aktiv |
| Gennemsigtighedstilstand | Ja |
| Emballage indhold | |
| Lydadaptere inkluderet | USB |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Brugergrænseflade med trådløs modtager | USB Type-C |
| Kabler inkluderet | USB Type-C |
| Etui | Ja |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Antal | 1 |
| Batteri | |
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Batterikapacitet | 420 mAh |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (med ANC) | 22 t |
| Kontinuerlig lydafspilningstid (uden ANC) | 40 t |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Hurtig opladning | Ja |
| Hurtig opladningstid | 5 min. |
| Opladningskilde | USB |
| Taletid (ANC tændt) | 15 t |
| Taletid (ANC slukket) | 18 t |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Trådløs opladning | Ja |
| Andre funktioner | |
| aptX-teknologi | Ja |
| Modtager dimensioner (BxDxH) | 12,4 x 6,5 x 26,6 mm |
| Equalizer | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Minimum systemkrav | Fungerer med Windows-, macOS- eller ChromeOS-baserede computere via USB-C, USB-A, Bluetooth og iOS eller Android Bluetooth-aktiverede enheder. Udviklet til bærbare IntelEvo-computere(7). |
| Emballageindhold | Trådløst headset USB-C-modtager USB A-adapter (brug kun USB-A-adapteren med det medfølgende headset) USB C-opladerkabel Transporttaske Brugervejledning |
| Præstation | |
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Grafit |
| Betjeningstaster | Slå lyden fra, Afspil/pause, Track , Volume +, Volume - |
| Volumenkontrol | Knap |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kontroltype | Knapper |
| Optimeret til | Unified communications (UC) |
| Antal parrede enheder husket | 8 |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| Musikafspiller | |
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | CarbonNeutral, Forest Stewardship Council (FSC), Post-Consumer Recycled Plastic |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.