Logitech Zone 300
Zone 300 trådløst headset
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Betjeningstaster | Bluetooth parring, Volume +, Volume - |
| Justerbar hovedbøjle | Ja |
| Produkttype | Headset |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Kabellængde | 1 m |
| LED-indikatorer | Ja |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Oprindelsesland | Kina |
| Produktfarve | Sort |
| Stråleformning | Ja |
| Signal/støjforhold | 64,5 dB |
| Kontroltype | Knapper |
| Bæremåde | Headset |
| Volumenkontrol | Knap |
| Headset type | Binaural |
| Farvenavn | Midnatsort |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-C |
| Batterier inkluderet | Ja |
| Antal | 1 |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Batteri | |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 20 t |
| Batteridrevet | Ja |
| Opladningstid for batteri | 2 t |
| Taletid | 16 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Batterikapacitet | 240 mAh |
| Hurtig opladningstid | 5 min. |
| Hurtig opladning | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Antal understøttede batterier | 1 |
| Opladningskilde | USB |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | Bluetooth Systemkrav: Enheder med Bluetooth-funktion Windows 10 eller nyere macOS 10.10 eller nyere ChromeOS (5) Linux (5) iOS/iPadOS 14 eller nyere (7) Android 9.0 eller nyere |
| Emballageindhold | Zone 300 trådløst headset USB-C til USB-C opladerkabel Brugervejledning |
| Brugervejledning | Ja |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 50 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 7000 Hz |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Bluetooth-profiler | A2DP |
| Mikrofon | |
| Antal mikrofoner | 2 |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 100 - 7000 Hz |
| Mikrofontype | Boom |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofon sensitivitet | -38 dB |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 72 mm |
| Pakkedybde | 174 mm |
| Pakkehøjde | 184 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 253 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 195 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 359 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 160 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,33 kg |
| Musikafspiller | |
| Understøttede lydformater | AAC, SBC |
| Tekniske detaljer | |
| Fremstillet af genbrugsmaterialer | Ja |
| Samlet CO2-fodaftryk (kg of CO2e) | 8,5 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja, MacOS |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS, iPadOS |
| Høretelefoner | |
| Støjreduktion | Ja |
| Driverenhed | 3 cm |
| Hovedtelefon følsomhed | 96 dB |
| Ørekobling | Supraaural |
| Maksimal indgangseffekt | 10 mW |
| Strømstyring | |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ingen |
| Vægt & størrelser | |
| Ørepudens dimensioner (B x D x H) | 66 x 16 x 66 mm |
| Bredde | 166,7 mm |
| Dybde | 66 mm |
| Højde | 172,8 mm |
| Vægt | 122 g |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | Forest Stewardship Council (FSC) |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.