Logitech H540 USB-Headset hovedtelefoner/headset Ledningsført Kontor/Callcenter Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Få fantastisk lyd i dine pc-samtaler, din musik og meget mere.
Fyldig stereolyd
De lasertunede højtalerenheder og den indbyggede equalizer giver dig overlegen lydkvalitet og fyldig bas – og maksimerer din lydoplevelse.
Kontrolknapper på ørestykket
Juster lydstyrken og bassen, og slå mikrofonen fra med et enkelt tryk – alt sammen lige ved hånden.
Behageligt design
Med blød polstring af imiteret læder på ørestykkerne og hovedbøjlen er headsettet så behageligt at have på at du kan lytte og tale i timevis.
Slut til og sæt i gang – så enkelt er det
Du kan nyde sprød, digital stereolyd og mere livagtige opkald næsten med det samme, da headsettet fungerer lige så snart der er oprettet USB-forbindelse.
Hør detaljerne
De lasertunede højtalerenheder og den indbyggede equalizer minimerer forvrængningen, så du kan nå helt ind til kernen af musikken, filmene og telefonien. Det er knivskarp lyd som denne der understreger forskellen mellem bare at høre og at lytte indgående.
Krystalklar chat
Pust nyt liv i chatten. Den justerbare mikrofon reducerer baggrundsstøjen, så dine venner, din familie og dine forretningsforbindelser kan høre din stemme krystalklart.
Overtag lydstyringen
Brug kontrolknapperne på ledningen til enkelt og øjeblikkeligt at justere lydstyrken og slå mikrofonen fra. Du vil i øvrigt aldrig komme til at tale med lyden slået fra igen, takket være den tydelige lyd fra-indikator.
Det handler om komfort
Den bløde polstring af imiteret læder forkæler dine ører – ikke mindst når du lytter til musik eller chatter i timevis. Er du bekymret for pasformen? Det skal du ikke være. Hovedbøjlens polstring sikrer en behagelig pasform der tilpasser sig din hovedform.
Alle er velkomne
Fungerer med spil, film, musik og populære samtaleprogrammer såsom Skype®, Yahoo!® Messenger, Gmail™ Voice & Video Chat og Windows Live® Messenger.
Produktegenskaber
| Information Pakning | |
|---|---|
| Brugervejledning | Ja |
| Præstation | |
| Produkttype | Headset |
| Kabellængde | 1,8 m |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Produktfarve | Sort |
| Formål | PC/Spil |
| Farve på produkt | Sort |
| Bæremåde | Headset |
| Volumenkontrol | Digital |
| Headset type | Binaural |
| Kabelfarve | Sort |
| Andre funktioner | |
| Minimum systemkrav | Kompatibel med populære opkaldsprogrammer på tværs af næsten alle platforme og styresystemer |
| Volumenkontrol | Digital |
| Emballageindhold | USB-computerheadset brugervejledning |
| Brugervejledning | Ja |
| 2,5 mm stik | Ingen |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| 3,5 mm stik | Ingen |
| 2,5 mm stik | Nej |
| USB-tilslutning | Ja |
| Bluetooth | Ingen |
| USB-stik | USB Type-A |
| 2x 3,5 stik | Ingen |
| Design | |
| Volumenkontrol | Digital |
| Farve på produkt | Sort |
| Type af hovedtelefoner | Binaural |
| Bæremåde | Pandebånd |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 77 mm |
| Pakkedybde | 164 mm |
| Pakkehøjde | 200 mm |
| Pakkevægt | 283 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 190 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 322 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 231 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,6 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Enhed, interface | USB |
| 3,5 mm stik | Nej |
| 2x 3,5 stik | Nej |
| 2,5 mm stik | Nej |
| Forbindelsesteknologi | Kabel |
| Bluetooth | Nej |
| USB-tilslutning | Ja |
| Mikrofon | |
| Mikrofon frekvens | 100 - 16000 Hz |
| Mikrofon | USB |
| Tilslutning af mikrofon | USB |
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon sensitivitet | -42 dB |
| Høretelefoner | |
| Supraaural | |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Øresnegl | Supraaural |
| Hovedtelefon følsomhed | 115 dB |
| Ørekobling | Supraaural |
| Impedens | 20 ohm (Ω) |
| Hovedtelefon sensitivitet | 115 dB |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
| Antal | 1 |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Windows operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac operativsystemer | Ja |
| Indhold af emballage | |
| Brugervejledning | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 215 mm |
| Dybde | 78 mm |
| Højde | 180 mm |
| Vægt | 120 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.