Logitech 981-000519 hovedtelefoner/headset Ledningsført Kontor/Callcenter USB Type-A Sort, Sølv
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Sælgere, kundeservicemedarbejdere og andre forretningsfolk, der har telefonsamtaler hele dagen, vil sætte pris på komforten og designet på Logitech H650e. Sofistikeret i både udseende og teknologi leverer H650e klar lyd med funktioner som akustisk ekkodannelse og en støjreducerende mikrofon. Det hele er beregnet til at gøre dine opkald så produktive og behagelige som muligt.
PROFESSIONELT HEADSET
Logitech H650e-headsettet skiller sig ud på grund af det gennemtænkte design. Det er perfekt til dig, der sætter pris på detaljer i design, som f.eks. de intuitive knapper på ledningen, der justerer lydstyrken, og en tydelig LED-indikator, der viser andre, at du er i gang med en samtale. Vælg H650e Mono eller H650e Stereo med en eller to højttalere.
PROFESSIONEL LYD
H650e-headsettet er både funktionel og stilfuld. Det er et professionelt headset med digital signalbehandling, reduktion af akustisk ekko, bredbåndslyd, dynamisk equalizer og støjreducerende mikrofon. Sælgere kan således foretage og modtage opkald helt tydeligt.
DESIGNET TIL PROFESSIONELT BRUG
Certificeringer til førende programmer til samtaler sørger for en integreret oplevelse med programmer som f.eks. Skype for Business og Cisco Jabber. Den flade ledning, der ikke filtrer sammen, kan nemt sluttes til USB-porten på en Mac eller en PC.
JA, JEG ER PÅ ET OPKALD
På bagsiden at mikrofonarmen er der en rød lampe, der giver en visuel underretning om, at du er i gang med et opkald, så dem, som sidder bag dig, ikke ved et uheld forstyrrer under en samtale.
REDUKTION AF EKKO OG STØJ
Med akustisk ekkodannelse og en støjreducerende mikrofon er H650e optimeret, så du kan høre og blive hørt, selv på støjende arbejdspladser.
KONTROLKNAPPER DER IKKE KRÆVER BLIK
Styr opkaldet med besvar/afslut med Microsoft Lync og Cisco implementeringer. Du finder den nyeste version på www.logitech.com/ciscocompatibility Virker med Skype ved hjælp af plug-in (vælg det relevante produkt og download det på www.logitech.com/support/business-products). lydstyrke op/ned-knapper. Lydstyrkeknappen er strategisk bygget højere end de andre, hvilket giver dine fingre et referencepunkt og giver dig mulighed for at kontrollere opkaldet uden at se væk fra dit arbejde.
KNUDEFRIT KABEL
Et fladt og fleksibelt kabel modstår knuder, så du aldrig bliver bundet sammen under et opkald.
LYT SIKKERT
Logitech Sound Protection beskytter mod lyde over 115 dBA for at give enestående lyttekomfort til stemme og musik; i overensstemmelse med EN60950-1.
OPTIMERET TIL STEMME OG MUSIK
En dynamisk equalizer skifter automatisk mellem stemme- og musiktilstande og leverer den bedste lydkvalitet for det, som brugeren lytter til.
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Betjeningstaster | Besvar/afslut opkald, Slå lyden fra, Volume +, Volume - |
| Produkttype | Headset |
| Kontrolenhedstype | I-linje kontrolenhed |
| Kabellængde | 2,1 m |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Produktfarve | Sort, Sølv |
| Formål | Call center/kontor |
| Farve på produkt | Sort, Sølv |
| Kontroltype | Knapper |
| Bæremåde | Headset |
| Volumenkontrol | Knap |
| Headset type | Binaural |
| Lydtryksniveau (maks.) | 100 dB |
| Mikrofon | |
| Transducer type | Bagvedliggende elektret kondensator |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofontype | Boom |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Mikrofon lydløs | Ja |
| Mikrofon sensitivitet | -45 dB |
| Mikrofonretningstype | Tovejs mikrofon |
| Mikrofon retnings type | Bidirectional microphone |
| Vægt og størrelse | |
| Bredde | 174 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 165 mm |
| Vægt | 120 g |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| 3,5 mm stik | Ingen |
| USB-tilslutning | Ja |
| USB-stik | USB Type-A |
| 2x 3,5 stik | Ingen |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 185,3 mm |
| Pakkedybde | 202,5 mm |
| Pakkehøjde | 62,5 mm |
| Pakkevægt | 175 g |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 194 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 412 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 196 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 3 kg |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Ports & interfaces | |
| Enhed, interface | USB |
| 3,5 mm stik | Nej |
| 2x 3,5 stik | Nej |
| 2,5 mm stik | Nej |
| Forbindelsesteknologi | Kabel |
| USB-tilslutning | Ja |
| Indhold af emballage | |
| Lynhåndbog | Ja |
| Bæretaske | Ja |
| Design | |
| Farve på produkt | Sort, Sølv |
| Type af hovedtelefoner | Binaural |
| Bæremåde | Pandebånd |
| Høretelefoner | |
| Supraaural | |
| Hovedtelefon frekvens | 50 - 10000 Hz |
| klirfaktor (THD) | 4% |
| Øresnegl | Supraaural |
| Hovedtelefon følsomhed | 90 dB |
| Ørekobling | Supraaural |
| Hovedtelefon sensitivitet | 90 dB |
| Andre funktioner | |
| Forvrængning | 10% |
| Transducer type | Bagvedliggende electreret kondensator |
| Emballageindhold | - Headphone with in-line control - Quick Start Guide and warranty info - Carrying bag |
| Driftsspændingsområde | 1,4 - 5 V |
| Andre understøttede operativsystemer | Linux |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| 2,5 mm stik | Ingen |
| Hurtig start guide | Ja |
| Information Pakning | |
| Lynhåndbog | Ja |
| Bæretaske | Ja |
| Emballage indhold | |
| Garantibevis | Ja |
| Bæretaske | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antal | 1 |
| Etui | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Understøttede Windows operativsystemer | Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows 8,Windows 8 Enterpr |
| Understøttede Mac operativsystemer | Mac OS X 10.7 Lion,Mac OS X 10.8 Mountain Lion |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 174 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 165 mm |
| Vægt | 120 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.