Jabra Evolve2 65 Headset Trådløs Kontor/Callcenter USB Type-C Bluetooth
Jabra Evolve2 65
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Betjeningstaster | Slå lyden fra |
| Optimeret til | Unified Communication |
| Produkttype | Headset |
| Pulsmåler | Ingen |
| Kabellængde | 1,2 m |
| LED-indikatorer | Bluetooth, Call |
| Anbefalet brug | Kontor/Callcenter |
| Oprindelsesland | Kina |
| Tænd-/slukkontakt | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Hearing protection technologies | Jabra PeakStop,Jabra Safetone G616 |
| Musikafspilning | Ja |
| Certificering | Avaya;Cisco;Unify;Mitel;Microsoft Teams;Zoom;Google Meet;Amazon Chime |
| Auto-connect | Ja |
| Virtuel surround | Ingen |
| Farve på produkt | Sort |
| Renoveret | Ingen |
| Aftageligt kabel | Ja |
| Godkendelse | UC |
| Bevægelsessensor | Ingen |
| Fungerer med Amazon Alexa | Ingen |
| Bæremåde | Headset |
| Kraftfuld bas | Ingen |
| Høreværnsteknologier | Jabra PeakStop, Jabra Safetone G616 |
| Phone Book adgangsprofil (PBAP) | Ingen |
| HD-stemme | Ingen |
| Push-to-Talk (PTT) | Ingen |
| Volumenkontrol | Knap |
| Benledningssensor | Ingen |
| Over the Air Updates (OTA) | Ingen |
| Tilslut automatisk | Ja |
| Stålhængsler | Ingen |
| Headset type | Binaural |
| Trykaflastning i øret | Ingen |
| Samlet kommunikation | Ingen |
| Antal enheder der er tilsluttet samtidigt (maks.) | 2 |
| Daisy kæde | Ingen |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB |
| Ear pad material | Kunstlæder |
| Bæretaske | Ingen |
| Opladningsetui | Ingen |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Ørepudemateriale | Imiteret læder |
| Hurtig start guide | Ja |
| Opladningsstativ | Ingen |
| Antal | 1 |
| Etui | Ja |
| Andre funktioner | |
| Dybde (med stativ) | 188,5 mm |
| Højde (med stativ) | 250 mm |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Dybde (efter britisk standard) | 15,7 cm (6.18") |
| Højde (efter britisk standard) | 18,6 cm (7.32") |
| Bredde (efter britisk standard) | 6,05 cm (2.38") |
| Stemmestyring | Ja |
| Voice guidance languages | Engelsk |
| Bredde (med stativ) | 103,5 mm |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Ja |
| Beskyttelsespose | Ja |
| Højttalertelefon | Ingen |
| Opkaldsstyring | Remote Call Control (RCC) |
| Automatisk justering af lydstyrken | Ingen |
| Understøttede programmer | Jabra Plus;Jabra Direct;Jabra Sound+;Jabra Xpress |
| Emballageindhold | Headset;Carry case;Bluetooth adapter;User documents;USB cable |
| Type af ørepude | Leatherette size M |
| Produktdimensioner (med stativ, efter britisk standard) | 103,6 x 188,7 x 217,2 mm (4.08 x 7.43 x 8.55") |
| Stemmestyringssprog | Engelsk |
| Digital signalbehandling (DSP) | Ja |
| Automatisk slukning | Ingen |
| Musikafspiller | |
| FM radio | Ingen |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | -10 - 45 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -5 - 45 °C |
| Høretelefoner | |
| HearThrough | Ingen |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Støjreduktion | Ingen |
| Driverenhed | 4 cm |
| Hovedtelefon følsomhed | 117 dB |
| Ørekobling | Supraaural |
| Maksimal indgangseffekt | 30 mW |
| Batteri | |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 24 t |
| Batteridrevet | Ja |
| Opladningstid for batteri | 1,5 t |
| Taletid | 24 t |
| Batteriteknologi | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Indikator for batteriopladning | Ja |
| Standby tid | 67 t |
| Udskifteligt batteri | Ingen |
| Batterilevetid (maks.) | 37 t |
| Trådløs opladning | Ingen |
| Hurtig opladningstid | 15 min. |
| Hurtig opladning | Ja |
| Genopladeligt batteri | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Taletid (ANC tændt) | 24 t |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 30 m |
| Frekvensområde (musiktilstand) | 20 - 20000 Hz |
| Frekvensområde (taletilstand) | 100 - 8000 Hz |
| Bluetooth-version | 5.0 |
| Bluetooth-profiler | A2DP, AAC, SBC, AVRCP, HSP, HFP, SPP |
| USB-stik | USB Type-C |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 53 mm |
| Pakkedybde | 188,5 mm |
| Pakkehøjde | 250 mm |
| Pakke bredde | 188,5 mm |
| Pakke dybde | 103,5 mm |
| Pakke højde | 250 mm |
| Pakkevægt | 780,8 g |
| Pakkebredde (imperial) | 5,31 cm (2.09") |
| Pakkedybde (imperial) | 18,9 cm (7.43") |
| Pakkehøjde (imperial) | 21,7 cm (8.55") |
| Mikrofon | |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 100 - 8000 Hz |
| Mikrofontype | Boom |
| MEMS-mikrofon (Micro-Electro-Mechanical System) | Ja |
| Mikrofon sensitivitet | -26 dB |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 400 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 330 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 275 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 5,42 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 10 stk |
| Hovedkasse (ekstern), bredde | 40 cm |
| Hovedemballage (ekstern) længde | 33 cm |
| Antal pr. hovedkasse (udvendig) | 10 stk |
| Ydre emballage, højde | 27,5 cm |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Ydre emballage bruttovægt | 5,42 kg |
| Tekniske detaljer | |
| Multipoint tilslutning | Ingen |
| Nem parring | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS |
| Leverandørfunktioner | |
| Opladningstid | 90 min. |
| Godkendelser | |
| Certificeret til Microsoft Teams | Ja |
| Strømstyring | |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 60,5 mm |
| Dybde | 157 mm |
| Højde | 186 mm |
| Vægt | 176,4 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.