MSI GeForce RTX 5070 Ti 16G VENTUS 3X OC NVIDIA 16 GB GDDR7
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
MSI GeForce RTX 5070 Ti 16G VENTUS 3X OC. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5070 Ti, Processorfrekvens: 2497 MHz. Diskret grafikadapterhukommelse: 16 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR7, Hukommelsesbus: 256 Bit. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. DirectX-version: 12 Ultimate, OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 3 blæser(e)
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| HDCP | Ja |
| Overclocked (OC) udgave | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| DirectX-version | 12 Ultimate |
| OpenGL-version | 4.6 |
| Processor | |
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Processorfrekvens | 2497 MHz |
| Processor øger urets hastighed | 2482 MHz |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| CUDA | Ja |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA-kerner | 8960 |
| Grafikprocessor | GeForce RTX 5070 Ti |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR7 |
| Hukommelsesbus | 256 Bit |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express 5.0 |
| DisplayPort-version | 2.1b |
| Antal DVI-I-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal micro-HDMI-porte | 0 |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Vægt & størrelser | |
| Længde | 303 mm |
| Dybde | 49 mm |
| Højde | 121 mm |
| Vægt | 1,07 kg |
| Design | |
| Produktfarve | Aluminium, Sort |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (typisk) | 300 W |
| Minimum system strømføring | 750 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 16-pin |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 1,57 kg |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.