GIGABYTE Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G AMD 16 GB GDDR6
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
GIGABYTE Radeon RX 9060 XT GAMING OC 16G. Grafikprocessor familie: AMD, Grafikprocessor: Radeon RX 9060 XT. Diskret grafikadapterhukommelse: 16 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR6, Hukommelsesbus: 128 Bit, Hukommelsesur hastighed: 20000 MHz. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. DirectX-version: 12.0, OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express x16 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 3 blæser(e), Belysningsfarve: Flere
Produktegenskaber
| Processor | |
|---|---|
| Grafikprocessor familie | AMD |
| Processor øger urets hastighed | 3320 MHz |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| CUDA | Ingen |
| Processorboost clockhastighed (Gaming mode) | 2780 MHz |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Stream processorer | 2048 |
| Grafikprocessor | Radeon RX 9060 XT |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR6 |
| Dataoverførselshastighed | 20 Gbit/sek. |
| Hukommelsesbus | 128 Bit |
| Hukommelsesur hastighed | 20000 MHz |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express x16 5.0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| Antal DVI-I-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal DisplayPorts | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Vægt & størrelser | |
| Længde | 281 mm |
| Dybde | 40 mm |
| Højde | 118 mm |
| Vægt | 840 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 182,5 mm |
| Pakkedybde | 354 mm |
| Pakkehøjde | 75 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 1,29 kg |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Køleteknologi | GIGABYTE WINDFORCE 3X |
| Strømstyring | |
| Minimum system strømføring | 450 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 8-pin |
| Thermal Design Power (TDP) | 151 W |
| Logistik data | |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 1 stk |
| Præstation | |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| DVI dobbelt link | Ingen |
| Overclocked (OC) udgave | Ja |
| DirectX-version | 12.0 |
| OpenGL-version | 4.6 |
| Garantiperiode | 3 År |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.