GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE OC SFF 16G NVIDIA 16 GB GDDR7
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti WINDFORCE OC SFF 16G. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5070 Ti, Processorfrekvens: 2497 MHz. Diskret grafikadapterhukommelse: 16 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR7, Hukommelsesbus: 256 Bit, Hukommelsesur hastighed: 30000 MHz. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. DirectX-version: 12.0, OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express x16 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 3 blæser(e)
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | Strøm |
| Processor | |
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Processorfrekvens | 2497 MHz |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| CUDA | Ja |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA-kerner | 8960 |
| Grafikprocessor | GeForce RTX 5070 Ti |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR7 |
| Hukommelsesbus | 256 Bit |
| Hukommelsesbåndbredde (maks.) | 28 GB/sek. |
| Hukommelsesur hastighed | 30000 MHz |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express x16 5.0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| DisplayPort-version | 2.1a |
| Antal DVI-I-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Vægt & størrelser | |
| Længde | 304 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 126 mm |
| Vægt | 2 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 230 mm |
| Pakkedybde | 398 mm |
| Pakkehøjde | 85 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 3 kg |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Belysning | Ja |
| Antal porte | 2 |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Køleteknologi | GIGABYTE WINDFORCE 3X |
| Strømstyring | |
| Minimum system strømføring | 750 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 16-pin |
| Thermal Design Power (TDP) | 300 W |
| Logistik data | |
| Produkter pr. forsendelseskasse (indvendig) | 1 stk |
| Præstation | |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| DVI dobbelt link | Ingen |
| Overclocked (OC) udgave | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| DirectX-version | 12.0 |
| OpenGL-version | 4.6 |
| Garantiperiode | 3 År |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.