ASUS Prime -RTX5080-O16G NVIDIA GeForce RTX 5080 16 GB GDDR7
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS Prime -RTX5080-O16G. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5080. Diskret grafikadapterhukommelse: 16 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR7, Hukommelsesbus: 256 Bit. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 3 blæser(e)
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| HDCP | Ja |
| NPU-ydeevne op til | 1801 TOPs |
| Klar til virtual reality (VR) | Ja |
| DVI dobbelt link | Ingen |
| HDCP-version | 2.3 |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| OpenGL-version | 4.6 |
| Processor | |
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| CUDA | Ja |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA-kerner | 10752 |
| Grafikprocessor | GeForce RTX 5080 |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 16 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR7 |
| Dataoverførselshastighed | 30 Gbit/sek. |
| Hukommelsesbus | 256 Bit |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express 5.0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| Antal DVI-I-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Vægt & størrelser | |
| Længde | 306 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 126 mm |
| Vægt | 1,34 kg |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 405 mm |
| Pakkedybde | 233 mm |
| Pakkehøjde | 88,5 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 1,99 kg |
| Design | |
| Produktfarve | Flerfarvet |
| Antal porte | 2,5 |
| Antal blæsere | 3 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Full-Length (FH/FL) |
| Køleteknologi | ASUS Axial-tech |
| Strømstyring | |
| Minimum system strømføring | 850 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 16-pin |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Ja |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.