ASUS Dual -RTX5060-O8G NVIDIA GeForce RTX 5060 8 GB GDDR7
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS Dual -RTX5060-O8G. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5060. Diskret grafikadapterhukommelse: 8 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR7, Hukommelsesbus: 128 Bit. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 2 blæser(e)
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| HDCP | Ja |
| NPU-ydeevne op til | 614 TOPs |
| Klar til virtual reality (VR) | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| HDCP-version | 2.3 |
| Overclocked (OC) udgave | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| OpenGL-version | 4.6 |
| Processor | |
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Processor øger urets hastighed | 2535 MHz |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| CUDA | Ja |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA-kerner | 3840 |
| Processorfrekvens (OC-tilstand) | 2565 MHz |
| Grafikprocessor | GeForce RTX 5060 |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 8 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR7 |
| Dataoverførselshastighed | 28 Gbit/sek. |
| Hukommelsesbus | 128 Bit |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express 5.0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| DisplayPort-version | 2.1b |
| Antal DVI-I-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Vægt & størrelser | |
| Længde | 228 mm |
| Dybde | 50 mm |
| Højde | 123 mm |
| Vægt | 647 g |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 368 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 68 mm |
| Pakketype | Kasse |
| Pakkevægt | 1,11 kg |
| Design | |
| Produktfarve | Sort, Grå |
| Antal porte | 2,5 |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Klar til SFF | Ja |
| Køleteknologi | ASUS Axial-tech |
| Strømstyring | |
| Minimum system strømføring | 550 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 8-pin |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.