ASUS Dual -RTX5050-O8G NVIDIA GeForce RTX 5050 8 GB GDDR6
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS Dual -RTX5050-O8G. Grafikprocessor familie: NVIDIA, Grafikprocessor: GeForce RTX 5050. Diskret grafikadapterhukommelse: 8 GB, Hukommelsestype for grafikadapter: GDDR6, Hukommelsesbus: 128 Bit. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. DirectX-version: 12 Ultimate, OpenGL-version: 4.6. Grænsefladetype: PCI Express 5.0. Kølingstype: Aktiv, Antal blæsere: 2 blæser(e)
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| HDCP | Ja |
| NPU-ydeevne op til | 421 TOPs |
| Klar til virtual reality (VR) | Ja |
| TV-tuner, integreret | Ingen |
| DVI dobbelt link | Ingen |
| HDCP-version | 2.3 |
| Overclocked (OC) udgave | Ja |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| DirectX-version | 12 Ultimate |
| OpenGL-version | 4.6 |
| Processor | |
| Grafikprocessor familie | NVIDIA |
| Processor øger urets hastighed | 2647 MHz |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimalt antal skærme pr. grafikkort | 4 |
| CUDA | Ja |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| CUDA-kerner | 2560 |
| Processorfrekvens (OC-tilstand) | 2677 MHz |
| Grafikprocessor | GeForce RTX 5050 |
| Hukommelse | |
| Diskret grafikadapterhukommelse | 8 GB |
| Hukommelsestype for grafikadapter | GDDR6 |
| Dataoverførselshastighed | 20 Gbit/sek. |
| Hukommelsesbus | 128 Bit |
| Porte & Grænseflader | |
| Grænsefladetype | PCI Express 5.0 |
| Antal Thunderbolt 3-porte | 0 |
| DisplayPort-version | 2.1b |
| Antal DVI-I-porte | 0 |
| Antal mini DisplayPorts | 0 |
| HDMI-version | 2.1b |
| Antal DisplayPorts | 3 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal mini HDMI-porte | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Vægt & størrelser | |
| Længde | 203 mm |
| Dybde | 40 mm |
| Højde | 120,2 mm |
| Design | |
| Produktfarve | Sort |
| Antal porte | 2 |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Kølingstype | Aktiv |
| Formfaktor | Full-Height/Half-Length (FH/HL) |
| Køleteknologi | ASUS Axial-tech |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Kasse |
| Strømstyring | |
| Minimum system strømføring | 550 W |
| Supplerende strømkontakter | 1x 8-pin |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 x64 |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.