Corsair HS80 RGB Headset Trådløs Spil Hvid
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Corsair HS80 RGB. Produkttype: Headset. Forbindelsesteknologi: Trådløs. Anbefalet brug: Spil. Hovedtelefon frekvens: 20 - 40000 Hz. Trådløs rækkevidde: 18 m. Vægt: 370 g. Produktfarve: Hvid
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Betjeningstaster | Volume +, Volume - |
| Produkttype | Headset |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| LED-indikatorer | Ja |
| Anbefalet brug | Spil |
| Tænd-/slukkontakt | Ja |
| Baggrundsfarve | Flerfarvet |
| Produktfarve | Hvid |
| Virtuel surround | Ja |
| Virtuel surround-teknologi | Dolby Atmos |
| Kontroltype | Knapper, Dreje |
| Baggrundslys | Ja |
| Bæremåde | Headset |
| Volumenkontrol | Dreje |
| Headset type | Binaural |
| Batteri | |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 20 t |
| Batteridrevet | Ja |
| Opladningskilde | USB |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| USB-tilslutning | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 18 m |
| Mikrofon | |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofonindgangsimpedans | 2200 ohm (Ω) |
| Mikrofon sensitivitet | -40 dB |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Høretelefoner | |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 40000 Hz |
| Driverenhed | 5 cm |
| Hovedtelefon følsomhed | 116 dB |
| Ørekobling | Circumaural |
| Impedens | 32000 ohm (Ω) |
| Emballage indhold | |
| Garantibevis | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Antal | 1 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 370 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.