Corsair HS65 Headset Trådløs Spil Bluetooth Sort
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Corsair HS65. Produkttype: Headset. Forbindelsesteknologi: Trådløs, Bluetooth. Anbefalet brug: Spil. Hovedtelefon frekvens: 20 - 20000 Hz. Trådløs rækkevidde: 15 m. Vægt: 591 g. Produktfarve: Sort
Produktegenskaber
| Præstation | |
|---|---|
| Justerbar hovedbøjle | Ja |
| Produkttype | Headset |
| Kontrolenhedstype | On-ear control unit |
| Anbefalet brug | Spil |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| Virtuel surround | Ja |
| Virtuel surround-teknologi | Virtual 7.1 surround sound |
| Kontroltype | Knapper, Dreje |
| Bæremåde | Headset |
| Volumenkontrol | Dreje |
| Headset type | Binaural |
| Strømstyring | |
| Nødvendig opladningseffekt (maks.) | 1,75 W |
| Nødvendig opladningseffekt (min) | 0,175 W |
| USB strømforsyning | Ingen |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | USB |
| AC-adapter inkluderet | Ingen |
| Garantibevis | Ja |
| Modtager inkluderet | Ja |
| Hurtig start guide | Ja |
| Antal | 1 |
| Batteri | |
| Vedvarende afspilningstid, lyd | 24 t |
| Batteridrevet | Ja |
| Batteritype | Indbygget batteri |
| Porte & Grænseflader | |
| Forbindelsesteknologi | Trådløs |
| Bluetooth | Ja |
| Trådløs rækkevidde | 15 m |
| RF-forbindelse | Ja |
| Frekvensbånd | 2.4 GHz |
| Mikrofon | |
| Folde mikrofon | Ja |
| Mikrofon mute | Ja |
| Mikrofon frekvens | 100 - 10000 Hz |
| Mikrofontype | Indbygget |
| Mikrofonindgangsimpedans | 2200 ohm (Ω) |
| Mikrofon sensitivitet | -41 dB |
| Mikrofonretningstype | Omniretningsbestemt |
| Høretelefoner | |
| Hovedtelefon frekvens | 20 - 20000 Hz |
| Driverenhed | 5 cm |
| Hovedtelefon følsomhed | 114 dB |
| Ørekobling | Circumaural |
| Magnet-type | Neodym |
| Impedens | 32 ohm (Ω) |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Kasse |
| Leverandørfunktioner | |
| Batteriets levetid | 1440 min. |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 591 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.