HP Original 301XL-blækpatron med høj kapacitet, trefarvet
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Originale HP-patroner er udviklet til at sikre, at din HP-printer altid printer skarp, sort tekst samt imponerende farvebilleder og -grafik. Det er let at printe, og værdien er imponerende. Få endnu mere for pengene ved at købe HP-patroner med høj kapacitet.
Produktegenskaber
| Specifikke funktioner for mærket | |
|---|---|
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (301) 884962894576; (30N) 199642338012; (ABE) 884962894552; (BA3) 884962894569; (NE1) 199642338043; (UUS) 884962894545 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 884962894576, 199642338012, 884962894552, 884962894569, 199642338043, 884962894545 |
| Tekniske detaljer | |
| Andre EU-fareangivelser | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | Produktsikkerhed HP 301XL / CH564A Indeholder benzisothiazolinon. Kan udløse allergisk reaktion. |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84439990 |
| Kassens indhold | Blækpatron |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 15 - 32 °C |
| Lagringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Lagring, relativ fugtighedsgrænse | 20 - 80% |
| Lagring, relativ fugtighedsgrænse (H-H) | 20 - 80% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 80% |
| Funktioner | |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet print |
| Skrivehoved skår | 1,42 cm (0.56") |
| Udskrivning af farver | Blå, Magenta, Gul |
| Antal farve blækpatroner | 1 |
| Samlet mængde genbrugsmaterialer brugt til fremstilling af | 60% |
| Print farver | Blå, magenta, Gul |
| Antal | 1 |
| Kompatible produkter | HP Deskjet 1000, 1050, 1050se, 2000, 2050, 2050se, 3000, 3050, 3050se, 3050ve, Deskjet 1050A, 2050A, 2054A, 3050A, 3052A, 3054A |
| Farve | Ja |
| Printteknologi | Inkjet print |
| HP segment | Enterprise |
| Mærke kompatibilitet | HP |
| Kapabilitet | HP 301-blækpatroner fungerer sammen med: HP DeskJet 2540 |
| Antal pr pakke | 1 stk |
| Type | Original |
| Brand kompatibilitet | HP |
| BCP-boblegrafikfarve | Trefarvet |
| Printpatron, volume (metrisk) | 6 ml |
| Skrivehoved | 1,42 cm (0.56") |
| Skrivehoveddyser | 612 |
| Printfarver | Blå, Magenta, Gul |
| Antal pr. pakke | 1 stk |
| Kun detail | N |
| Patron kapacitet | Højt (XL) udbytte |
| Total amount of recycled materials used for making | 60% |
| Farve blæk volumen | 6 ml |
| Farve blæk sidekapacitet | 300 Sider |
| OEM-kode | 301XL |
| Mængde pr. kasse | 1 stk |
| Multipakke | Nej |
| Blæk type | Farvebaseret blæk |
| Volumen for farve blæk | 6 ml |
| Antal pr. kasse | 1 stk |
| Oprindelsesland | Malaysia |
| Farveblæktype | Farvebaseret blæk |
| Colour ink type | Pigmentbaseret blæk |
| Kompabilitet | HP DeskJet 1050, 2050, 2054A, 2514, 3050, 3052A, 3054A, 3057A, 3059A |
| Original | Ja |
| Multipack | Nej |
| Procentdel af genanvendt materiale | 60% |
| OEM kode | 301XL |
| Sidekapacitet for farve blæk | 330 Sider |
| Andre funktioner | |
| Blækpatron volumen (metrisk) | 6 ml |
| Print hoved dyser | 612 |
| Printpatron, volume (metrisk) | 6 ml |
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1200 x 800 x 1164 mm |
| Større emballage vægt | 4.05 kg |
| Pallemål (B x D x H) | 1200 x 800 x 1164 mm |
| UNSPSC-kode | 44103105 |
| Tom vægt | 32 g |
| Emballagestørrelse (BxDxH) | 113 x 37 x 115 mm |
| Kun detail | N |
| Skrivehoveddyser | 612 |
| Vægt og størrelse | |
| Bredde | 113 mm |
| Dybde | 37 mm |
| Højde | 115 mm |
| Vægt | 48 g |
| Pakke vægt | 60 g |
| Bredde (emballage) | 113 mm |
| Dybde (emballage) | 37 mm |
| Højde (emballage) | 115 mm |
| Tom vægt | 32 g |
| Miljømæssige betingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 15 - 32 °C |
| Lagrings-temperatur (T-T) | -40 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed (H-H) | 20 - 80% |
| Lagring, relativ fugtighedsgrænse | 20 - 80% |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 113 mm |
| Pakkedybde | 37 mm |
| Pakkehøjde | 115 mm |
| Pakkevægt | 50 g |
| Logistik data | |
| Produkter pr. større yderkarton | 60 stk |
| Større yderkarton bruttovægt | 3,56 kg |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 4,05 kg |
| Produkter pr. palle | 1920 stk |
| Antal lag pr. palle | 4 |
| Pallevægt | 170,7 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 60 stk |
| Antal kasser pr. palle | 36609 |
| Antal papkasser pr. palle | 36609 |
| Antal kartoner på palle | 36609 |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 4,05 kg (8.92 Pund) |
| Products per larger master (outer) case | 60 stk |
| Larger master (outer) case gross weight | 4,05 g |
| Pallens bruttovægt | 133,9 kg |
| Lag pr. palle | 4 stk |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 9 stk |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 32 stk |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84439990 |
| Bruttovægt af yderkasse (imperial) | 4,05 kg (8.92 Pund) |
| Palle dimensioner (BxDxH) | 1200 x 800 x 1164 mm |
| Antal pr. palle | 2160 stk |
| Vægt palle | 170,7 kg |
| Vægt & størrelser | |
| Pakkebredde | 113 mm |
| Pakkedybde | 37 mm |
| Pakkehøjde | 115 mm |
| Bredde (emballage) | 113 mm |
| Dybde (emballage) | 37 mm |
| Højde (emballage) | 115 mm |
| Pakkevægt | 54 g |
| Pakke bredde | 113 mm |
| Pakke dybde | 37 mm |
| Pakke højde | 115 mm |
| Bredde | 113 mm |
| Dybde | 37 mm |
| Højde | 115 mm |
| Vægt | 30 g |
| Information Pakning | |
| Bredde (emballage) | 113 mm |
| Dybde (emballage) | 37 mm |
| Højde (emballage) | 115 mm |
| Pakke vægt | 60 g |
| Antal pr pakke | 1 stk |
| Safety regulation & standards | |
| Andre EU-fareangivelser | EUH208: Contains sensitizing substance. May produce an allergic reaction |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.