Kingston Technology 2 TB XS1000 External USB 3.2 Gen 2 – bærbart SSD-drev
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
Kingstons XS1000 eksterne SSD er en utrolig praktisk løsning til backup af filer. Det har en slank og kompakt formfaktor, som er designet til at passe perfekt til din livsstil – du kan nemt tage det med overalt. Lad ikke størrelsen narre dig – dette lille kraftværk er udstyret med hastigheder på op til 1.050 MB/s* og fås med en høj kapacitet på op til 2 TB**, hvilket sørger for både rigelig hastighed og plads til at gemme dine værdifulde data. XS1000 er med medfølgende kabel og adapter****** kompatibelt med både enheder af USB Type-C®***** og USB Type-A. Med sin uovertrufne bekvemmelighed og imponerende lagringsfunktioner er drevet din betroede partner, når det gælder problemfri backup af filer, som sørger for, at dine vigtige dokumenter, dyrebare minder og mediefiler altid er der, når du skal bruge dem. Sig farvel til klodsethed og hej til effektiv og strømlinet lagring med det eksterne XS1000 SSD-drev. Tilgængelig i sort eller rød.
Ultramobilt
Dette slanke og komplet sorte SSD-drev er kompakt og vejer kun 29 gram og passer i din håndflade, så du kan tage dine filer med på farten uden problemer.
Pålidelig filbackup
Tag det hele med dig. Overfør og gem dine dokumenter, store fotos og videoer uden afbrydelse.
Øget lagerplads
Udvid dit digitale bibliotek med høj kapacitet på op til 2 TB**. Kompatibel med de nyeste iOS-enheder, Android-platforme og spilkonsoller******.
USB 3.2 Gen 2-support
Opnå læse-/skrivehastigheder på op til 1.050 Mb/s* og bagudkompatibilitet med USB 3.2 Gen 1, som sikrer problemfri tilslutning til ældre enheder.
Prisvindende design
Kingstons XS1000 blev belønnet med Red Dot-designprisen i 2024.
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 85 °C |
| SSD-drev | |
| Grænseflade | USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| SDD-kapacitet | 2 TB |
| Læsehastighed | 1050 MB/s |
| Skrivehastighed | 1000 MB/s |
| Porte & Grænseflader | |
| Thunderbolt-teknologi | Ingen |
| USB version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Wi-Fi | Ingen |
| USB-stik | USB Type-C |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 82,5 mm |
| Pakkedybde | 24,1 mm |
| Pakkehøjde | 123,2 mm |
| Pakkevægt | 63,27 g |
| Kabler inkluderet | USB Type-C til USB Type-A |
| Logistik data | |
| Hovedkassens bredde (udvendigt) | 139,7 mm |
| Hovedkassens længde (udvendigt) | 222,2 mm |
| Hovedkassen højde (udvendigt) | 184,2 mm |
| Hovedkassens bruttovægt (udvendigt) | 1,12 kg |
| Produkter pr. hovedkasse (udvendigt) | 15 stk |
| Funktioner | |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede mobile operativsystemer | Android, iOS 13, iOS 13.4, iPadOS 13, iOS 14, iPadOS 14, iOS 14.5, iPadOS 17.1.1, iOS 15, iPadOS 17.4, iOS 16, iPadOS 17.5 |
| Produktfarve | Sort |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma |
| Husmateriale | Metal, Plast |
| Oprindelsesland | Kina, Taiwan |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 IOT Core, Windows 10 IoT Enterprise, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 32,6 mm |
| Dybde | 69,5 mm |
| Højde | 13,5 mm |
| Vægt | 44,8 g |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.