ASUS PRIME Z890-P Intel Z890 LGA 1851 (Socket V1) ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS PRIME Z890-P. Processorproducent: Intel, Processor sokkel: LGA 1851 (Socket V1), Kompatibel processor serie: Intel Core Ultra (Series 2). Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 192 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet. Komponent til: PC, Motherboard form faktor: ATX, Bundkort chipset familie: Intel
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | SATA |
| Intern I/O | |
| S/PDIF-udgangsstik | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| Header med RGB-LED-ben | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 1 |
| Thunderbolt-headere | 1 |
| 12V strømstik | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 2 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 4 |
| Antal COM-stik | 1 |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Line-in | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 8 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Funktioner | |
| Strømkilde type | ATX |
| Kølingstype | Passiv |
| Produktfarve | Sort |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel Z890 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 11 |
| Motherboard form faktor | ATX |
| Processor | |
| Processor sokkel | LGA 1851 (Socket V1) |
| Processorproducent | Intel |
| Kompatibel processor serie | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Hukommelse | |
| ECC сompatibility | NON-ECC |
| Understøttet hukommelsesur hastighed (maks.) | 7600 MHz |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 192 GB |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 353 mm |
| Pakkedybde | 273 mm |
| Pakkehøjde | 68 mm |
| Pakkevægt | 1,89 kg |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 3 |
| Antal M.2 (M) slots | 4 |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| Grafik | |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Andre funktioner | |
| Tilbage-til-BIOS-knap | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.