ASUS PRIME B840M-A-CSM AMD B840 Sokkel AM5 micro ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS PRIME B840M-A-CSM. Processorproducent: AMD, Processor sokkel: Sokkel AM5, Kompatibel processor serie: AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series. Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 192 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Maksimal opløsning: 7680 x 4320 pixel. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet
Produktegenskaber
| Emballage indhold | |
|---|---|
| Kabler inkluderet | SATA |
| Skruer inkluderet | Ja |
| Intern I/O | |
| S/PDIF-udgangsstik | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| Header med RGB-LED-ben | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 0 |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| Antal stik til CPU-blæser | 2 |
| Antal EPS-strømstik (8-pin) | 1 |
| Antal RGB LED-pinheaders | 3 |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 2 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 2 |
| Antal COM-stik | 1 |
| Stik til frontpanel | Ja |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Line-in | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 0 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 7 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Funktioner | |
| Strømkilde type | ATX |
| Produktfarve | Grå |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | AMD |
| Bundkort chipsæt | AMD B840 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Motherboard form faktor | micro ATX |
| Processor | |
| Processor sokkel | Sokkel AM5 |
| Understøttede procesorsokler | Sokkel AM5 |
| Processorproducent | AMD |
| Kompatibel processor serie | AMD Ryzen 7000 Series, AMD Ryzen 8000 Series, AMD Ryzen 9000 Series |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 275 mm |
| Pakkedybde | 275 mm |
| Pakkehøjde | 67,5 mm |
| Pakkevægt | 1,45 kg |
| Hukommelse | |
| Understøttet hukommelsesur hastighed (maks.) | 7600 MHz |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 192 GB |
| ECC-kompatibilitet | ECC & ikke-ECC |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| PCI Ekspres x16 (Gen 3.x) slots | 2 |
| 1. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 1. M.2 højeste PCI Express-generation | 4.0 |
| 2. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 2. M.2 højeste PCI Express-generation | 4.0 |
| 3. M.2 største nøglestørrelse | 2280 |
| 3. M.2 højeste PCI Express-generation | 3.0 |
| Antal M.2 (M) slots | 3 |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Andre funktioner | |
| Vægt | 910 g |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 256 Mbit |
| Grafik | |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Maksimal opløsning | 7680 x 4320 pixel |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 244 mm |
| Dybde | 244 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.