ASUS PRIME B760-PLUS Intel B760 LGA 1700 ATX
Leveringstid fra butikken/ lageret 1-3 hverdage
Kan også afhentes i butikken
ASUS PRIME B760-PLUS. Processorproducent: Intel, Processor sokkel: LGA 1700, Kompatibel processor serie: Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9,.... Understøttede hukommelsestyper: DDR5-SDRAM, Maksimal intern hukommelse: 192 GB, Hukommelses slots type: DIMM. Understøttede lagerdrev brugerflader: M.2, SATA III, Understøttet datalagringsdrev typer: HDD & SSD, RAID-niveauer: 0, 1, 5, 10. Ethernet-grænsefladetype: 2.5 Gigabit Ethernet, Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet. Komponent til: PC, Motherboard form faktor: ATX, Bundkort chipset familie: Intel
Produktegenskaber
| Udvidelsessokler | |
|---|---|
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 2 |
| PCI Express x16 (Gen 5.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 (Gen 4.x) slots | 1 |
| Antal M.2 (M) slots | 3 |
| Processor | |
| Maksimalt antal SMP-processorer | 1 |
| Processor sokkel | LGA 1700 |
| Understøttede procesorsokler | LGA 1700 |
| Processorproducent | Intel |
| Kompatibel processor serie | Intel® Celeron®, Intel® Core™ i3, Intel® Core™ i5, Intel® Core™ i7, Intel® Core™ i9, Intel® Pentium® Gold |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | SATA |
| Intern I/O | |
| S/PDIF-udgangsstik | Ja |
| TPM-stik | Ja |
| Header med RGB-LED-ben | Ja |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) -stik | 0 |
| Thunderbolt-headere | 1 |
| 12V strømstik | Ja |
| EPS strømstik (8-pin) | Ja |
| ATX strømstrik (24 stikben) | Ja |
| USB 2.0-stik | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) stik | 2 |
| Antal SATA III-stik | 4 |
| Lydstik på frontpanel | Ja |
| CPU-ventilatorstik | Ja |
| Antal kabinetventilatorstik | 3 |
| Antal COM-stik | 1 |
| Perifere (Molex) strømstik (4-pin) | 1 |
| Stik til frontpanel | Ja |
| Bagpanel I/O porte | |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 0 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Line-in | Ja |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Antal DVI-D-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-C-porte | 0 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2x2 type-C-porte | 1 |
| Lagring controllers | |
| Understøttede lagerdrev brugerflader | M.2, SATA III |
| Antal understøttede lagerdiske | 7 |
| RAID-niveauer | 0, 1, 5, 10 |
| Understøtter RAID | Ja |
| Antal understøttede HHD'er | 4 |
| Understøttet datalagringsdrev typer | HDD & SSD |
| Funktioner | |
| Strømkilde type | ATX |
| Kølingstype | Passiv |
| Lyd-output kanaler | 7.1 kanaler |
| Komponent til | PC |
| Bundkort chipset familie | Intel |
| Bundkort chipsæt | Intel B760 |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 x64, Windows 11 |
| Motherboard form faktor | ATX |
| Hukommelse | |
| ECC сompatibility | NON-ECC |
| Hukommelseskanaler | To-kanals |
| Maksimal intern hukommelse | 192 GB |
| ECC-kompatibilitet | NON-ECC |
| Hukommelses slots type | DIMM |
| Understøttede hukommelsestyper | DDR5-SDRAM |
| Antal hukommelsesstik | 4 |
| Understøttede hukommelsesclock-hastigheder | 4800,5000,5200,5400,5600,5800,6000,6200,6400,6600,6800,7000,7200 MHz |
| Ikke-fejlkorrigerende kode | Ja |
| Ikke-bufferet hukommelse | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 328 mm |
| Pakkedybde | 266 mm |
| Pakkehøjde | 53 mm |
| Pakkevægt | 1,2 kg |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ingen |
| Ethernet LAN | Ja |
| Ethernet-grænsefladetype | 2.5 Gigabit Ethernet, Hurtigt ethernet, Gigabit Ethernet |
| Andre funktioner | |
| Vægt | 760 g |
| BIOS | |
| BIOS-type | UEFI AMI |
| BIOS-hukommelsesstørrelse | 128 Mbit |
| Grafik | |
| Understøttelse af parallel behandlingsteknologi | Ikke understøttet |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 305 mm |
| Dybde | 244 mm |
| Højde | 36 mm |
Scidata - en lokal IT- forretning i Vejle
Vi er en lokal butik, som ud over vores webshop har fysisk butik i Vejle. Vi er kendte i lokalområdet for vores gode service og vores passion for IT. Gennem de seneste 25+ år har vi leveret IT til både privat og erhvervs- kunder over hele Danmark. Som du kan høre, har scidata noget for alle.
Vil du købe dine varer online?
Hos os kan du vælge at besøge vores butik hvis vi ligger i nærheden af dig. Du kan også bestille dine varer direkte her på siden. Det er utroligt nemt og du får alle de oplysninger du skal bruge.
Kontakt os i butikken.
Hvis du står og mangler vejledning eller har spørgsmål til vores varer, så er du altid velkommen til at kontakte os på telefonnummer 75723211 eller på mailen salg@scidata.dk. Eller blot kigge forbi hvis du er i nærheden.